Надвірнянський Деканат
Духовні науки

Біблія про успіх

Share

Коли ми думаємо про свій успіх, то вважаємо, що це повинна бути велика кар’єра, гідна оплата праці, великий будинок, нова машина, чималий депозит у банку…

Можливо, це приведе людину до того, що вона стане відомою, можливо, і знаменитою.

Хоче це не те, чого повинні прагнути християни, проте Біблія все ж таки говорить про успіх.

Цей успіх немає нічого спільного із грошима, нагромадженням багатств, престижною кар’єрою, соціальним статусом, але він повністю зв’язаний із небесними скарбами та Божим милосердям у нашому житті.

В декількох місцях Біблії ми знаходимо обіцянку успіху, а саме: в книгах Ісуса Навина та Проповідника. Саме ж слово «успіх» в івриті означає «сєхель», а в Біблії перекладено як «процвітання» і означає воно: бути розсудливим, уважним, роздумувати, осягати, навчати, поводити себе мудро.

Як бачимо, це дуже далеке від сьогоднішньої концепції успіху.

Саме цю концепцію ми знаходимо в І Книзі Царів, коли Давид навчає свого сина Соломона, передаючи йому престол. Він говорить: «Бережи накази Господа, Бога твого, ходи його путями, держи його установи, заповіді, присуди й приписи, як це написано в законі Мойсея, щоб тобі щастило в усьому, що чинитимеш, і всюди, куди обернешся» (І Цар. 2:3). І Соломон приймає ці слова свого батька та стає могутнім царем.

Коли Бог приходить до Соломона уві сні та пропонує дати йому все те, чого побажає його серце, цар просить мудрості, і саме ця мудрість стає в подальшому його успіхом.

Соломон не просить грошей, багатства, слави та сили, тільки просить мудрості.

Ми бачимо, що ця сама інструкція успіху повторюється в різних місцях Старого Завіту: «Нехай книга цього закону ніколи від твоїх уст не віддалиться, і розважатимеш над нею день і ніч, щоб пильно виконати все, що в ній написано; тоді бо матимеш успіх у твоїх справах і тоді буде тобі щастити» (Іс. Нав. 1:8); «Притупиться сокира, й не наточиш вістря, мусиш напружувати сили, та мудрість дасть перевагу» (Проп. 10:10); «Додержуйте ж слова цього союзу й виконуйте їх, щоб усе, що робитимете, вам щастило» (Втор. 29:8).

Як бачимо, біблійному успіху передують деякі речі, котрі християни повинні робити щоденно.

Зберігати Божі Заповіді.

Давид сказав Соломону: «Бережи накази Господа, Бога твого, ходи його путями, держи його установи, заповіді, присуди й приписи, як це написано в законі Мойсея…» (І Цар. 2:3).

Дуже часто в Святому Письмі ми зустрічаємо обіцянку біблійного успіху, котра міцно переплітається із заповіддю зберігати Божий Закон.

Сам Ісус сказав, що ми Його друзі, якщо будемо виконувати все те, що Він нам заповідав. Якщо ми бажаємо стати справжніми християнами, то повинні вчитися зберігати Божі заповіді, що приведе нас до успіху.

Знання Біблії.

Іноді ми дивуємося, як християни можуть не знати Біблію. В Новому Завіті ми знаходимо застереження, що відсутність доброго знання Біблії приводить до того, що ми можемо легко «обмануті усяким вітром науки, зводячи на манівці людською хитрістю й брехнею» (Еф. 4:14).

Якщо ми хочемо зберігати Божі Заповіді, то повинні, перш за все, знати, що вони означають. Ми повинні знати Біблію. Повинні щоденно її читати, щоби надалі запам’ятати її.

В книзі Ісуса Навина читаємо: «Нехай книга цього закону ніколи від твоїх уст не віддалиться, і розважатимеш над нею день і ніч, щоб пильно виконати все, що в ній написано; тоді бо матимеш успіх у твоїх справах і тоді буде тобі щастити» (Іс. Нав. 1:8).

Чим більше ми будемо вивчати Слово Боже, тим більше воно засіватиме в нашому житті добрі звички, правильне бачення та розуміння.

Читання, вивчення Божого Слова та роздумування над ним завжди приводить до біблійного успіху.

 Страх Божий.

«Кінець усьому, що чути було, такий: Бога бійся і заповідей його пильнуй, бо в цьому вся людина. Усі бо діла Бог приведе на суд: усе, що тайне, чи воно добре, чи лихе» (Проп. 12:13-14).

Соломон пізнав, завдяки своєму біблійному успіху … та невдачам… цінність Божого страху.

Давид знав, що «початок мудрості – острах Господній» (Пс. 111:10).

Соломон зрозумів це і декілька раз повторював в своїх притчах, що означає боятися Господа. Він говорить про всі ті чудесні речі, котрі дає нам страх Господній: мудрість, розуміння, пізнання Бога, довголіття, міцну віру, джерело життя, задоволення, багатство, щасливе життя.

Це все те, що потрібно для успіху кожного із нас, і все це розпочинається із страху Господнього.

Якщо ми будемо боятися Бога, то будемо зберігати Його святі Заповіді, будемо читати та запам’ятовувати, любити та поширювати Боже Слово.

Страх Господній – це відправна точка на шляху до біблійного успіху. Якщо ж ми бажаємо стати справжніми християнами, то повинні пам’ятати про ці речі: страх Божий, знання Його Слова та зберігання Його Заповідей.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *