Надвірнянський Деканат
Духовні науки

Чому наші молитви залишаються без відповіді?

Share

Ми, християни, хоча багато і молимося, але ми не є постійними у своїй молитві. Бувають і такі моменти, коли ми не бажаємо продовжувати молитися, бо розчарувалися, що нічого так  і не відбувається.

Ми звикли звертатися до Бога тільки тоді, коли нам щось від Нього потрібно. В такому випадку ми просто знецінюємо силу молитви. Адже молитва – це насамперед чинник, за допомогою якого ми можемо глибше пізнати Бога.

Чому все ж таки відбуваються такі випадки, коли наша молитва залишається без відповіді?

  1. Наше непрощення. «І коли стоїте на молитві, прощайте, як маєте щось проти кого-небудь, щоб і Отець ваш, який у небі, простив вам провини ваші. Коли ж ви не простите, то й Отець ваш, який у небі, не простить провин ваших» (Мр. 11:25-26). Якщо у нашому серці панує образа, ненависть, гнів, непрощення по відношенні до нашого ближнього, то це буде перешкоджати нашим молитвам. Ісус прагне, щоби ми уміли прощати тих людей, котрі спричинили нам біль та страждання.
  2. Невір’я. «Тільки ж хай просить із вірою, без жадного вагання; бо хто вагається, той подібний до морської хвилі, що її здіймає і коливає на всі боки вітер. Така людина нехай собі не уявляє, що прийме щось від Господа» (Як. 1:6-7). Коли ми молимося, то стараймося покладатися у своїй вірі тільки на Бога. Пам’ятаймо, що Бог завжди чує нас, бо Він – Добрий батько, котрий постійно піклується про Своїх дітей.
  3. Неправильний мотив. «Ви просите, та не одержуєте, бо зле просите, щоби розтратити на ваші втіхи» (Як. 4:3). Якщо ми просимо Бога про щось, але у нашому серці немає місця для миру та любові, то нам потрібно серйозно проаналізувати своє життя. Адже такі молитви Богу не подобаються, бо в них відчувається наша гординя та самолюбство.
  4. Невизнаний на Сповіді гріх. «Рука Господня не закоротка, щоб рятувати, і вухо його не глухе, щоб чути. Ні! Це ваші беззаконня вас від Бога відлучили, ваші гріхи обличчя його від вас закрили, щоб вас не чути» (Іс. 59:1-2). Гріх перешкоджає нам щиро розмовляти з Богом. Він позбавляє нас того міцного звязку із Ним. Попросімо у Бога, щоби Він допоміг нам побачити та дослідити нашу душу й серце й відкрити все приховане. Потім поспішімо визнати свої провини й гріхи на Сповіді й попросімо у Бога прощення.
  5. Погане ставлення до своєї дружини чи чоловіка. «Ви, чоловіки, живіть розумно разом з вашими жінками, як з істотами, що від вас слабші, віддаючи їм належну шану як співспадкоємцям благодаті життя, – тим ваші молитви не втрачатимуть на силі» (І Петр. 3:7). Це питання стосується як чоловіків, так і жінок. Якщо ви звикли постійно та навмисно причиняти кривду та біль своєму чоловіку чи дружині, то про яку силу молитви може йти мова? Євангеліє вчить нас любити наших ближніх, особливо найближчих та найрідніших нам людей, таких, як наші подруги: «Люби ближнього твого, як себе самого» (Мт. 22:39).

Молитва – це не тільки звернення до Бога, але й проведення часу із Ним.  А Він бажає чути своїх дітей і прагне відповідати їм. Продовжуймо молитися, сповідатися, каятися, зростати у святості та праведності перед Богом, щоби Він міг відповідати на наші молитви.

Зображення ілюстративне: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *