Молімося як пророк Ілля

Share

У посланні апостола Якова є чудовий уривок, який описує нам молитву, щиру та ревну, котрою молився пророк Ілля. Якщо й ми будемо старатися так молитися, то наші молитви зможуть вплинути на небеса та перемінити хід історії, як це колись зробив пророк Ілля.

Ми знаємо, що Ілля був людиною віри. У Святому Письмі ми також знаходимо, що Іван Хреститель прийшов у тому ж дусі та силі, що й Ілля. Ісус каже про нього: «Істинно кажу вам, що між народженими від жінок не було більшого від Йоана Хрестителя; однак найменший у Небеснім Царстві більший від нього» (Мт. 11:11).

Апостол Яків про силу молитви наголошує 7-8 разів. Він пише, що є молитви про заступництво, інші про покаяння, ще інші про примирення, є молитви про зцілення та оздоровлення, є й про віру. Проте він наголошує на молитві щирій та ревній: «Ревна молитва праведника має велику силу. Ілля був чоловік такий самий, як ми; він почав молитися, щоб дощу не було, і не було на землі дощу три роки та шість місяців. Потім він знову помолився, і небо дало дощ, а земля вродила плід свій» (Як. 5:16-18).

Молитва Іллі була ревною. Це не лінива та в’яла молитва. Вона цікава й вимагає від людини максимального старання та зосередження.

У книзі Апостольських Діянь ми читаємо про арешт апостола Якова, сина Заведея. Місцева спільнота вірних не переставала молитися за нього. Проте його вбив Ірод. Згодом арештували й апостола Петра. І знову ця ж спільнота щиро та віддано молилися Богові. І ми знаємо, що Петро був чудесним способом визволений із в’язниці.

Наша молитва може бути також щирою, але без достатньої енергії віри. Адже саме через віру ми можемо отримати бажані результати. Про апостола Іллю сказано, бо він молився знову і знову. Однією і тією ж молитвою. Молився доти, поки не побачив бажане: невелику хмаринку, десь із долоню, котра появилася на горизонті.

Щоби молитва стала дієвою, вона повинна вимовлятися ще й праведними людьми. Ми повинні каятися зі своїх гріхів, очищувати своє серце, мати смирення та сміливість, слухати Слово Боже і не відкидати проводу Святого Духа.

Святе Письмо говорить, що пророк Ілля був такою ж людиною, як і кожен із нас. Мав ті ж почуття та відчуття, як і ми. І він закликає нас брати із нього приклад, робити те ж саме та йти за ним. Ми повинні розпочати діяти самостійно, не чекати, поки хтось під’ єднається. Ми повинні розпочати молитися так, як він це робив. Ми повинні активуватися та молитися самостійно.

Ілля молився ревно та щиро. Ми ж маємо також навчитися молитися ревно, яких би це від нас не вимагало сил. Молитися до того часу, поки не отримаємо бажаних результатів.

І, які це були могутні результати. Ілля зупинив дощ на три з половиною роки, а потім знову пустив його. Ми ж повинні молитися щодня, щоби відкривати ворота раю та закривати ворота пекла в будь-якій сфері свого життя.

Наші молитви можуть також багато вчинити. Подібно до того, як Ілля молився та отримав результат у вигляді дощу, там і ми маємо молитися до тих пір, поки не отримаємо бажаного результату  у нашому житті.

Молімося, як Ілля, і тоді зможемо перемінити хід історії. Молімося ревно так, як Ілля, і тоді побачимо відкрите небо навколо себе.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.