Найповторюваніша заповідь у Біблії

Share

Чи відомо нам, що у Біблії є заповідь, котра найчастіше повторюється? І це не заборони і не попередження. І це не мова про багатство, владу, сім’ю. Ця найповторюваніша заповідь здивує усіх: будьте щасливі. Бог говорить її нам такими різними способами й такими різними словами: «прославляйте Господа», «не бійтеся», «радійте», «дякуйте» – все це і є частиною заповіді будьте щасливі.

Господь більш за все на світі хоче, щоби всі ми, кожен із нас, були щасливими. Бог бажає, щоби ми по-справжньому, щиро та глибоко були щасливими. Не тільки на небесах. Не тоді, коли обставини поміняються на краще. Не тоді, коли смуток та темрява, на кінець, відійдуть від нас. Господь бажає, щоби ми вже сьогодні відчували справжню радість.

Звичайно, що кожна людина терпить якісь свої переживання та випробовування, страждання можуть бути досить серйозними, а скорботи та страхи паралізувати та переслідувати. Проте не слід забувати, що Біблія – реальна. Бог багато раз говорить про гріх, горе, смуток, біль, зраду, невдачу, страх, жахіття та велику потребу. Але найголовнішою Його темою є – радість та щастя. Він бажає, щоби ми були глибоко щасливими.

«Прославляйте Господа» – коли Бог велить нам прославляти Його, що Він хоче? Він вчить нас дивитися на Нього крізь призму того, що Він відкрив нам про Себе, поки ми не побачимо такий аспект Його слави, котрий перемінить хід нашого життя, котрий відкрию нам таку велику радість, що ми просто не зможемо вже більше не прославляти Господа. Адже Бог заповідає нам любити Його, любити ближніх та бути щасливими.

«Не бійтеся» – коли Бог говорить нам не боятися, що Він хоче? Він хоче, щоби ми завжди пам’ятали про Його обітниці, бо це допоможе нам позбутися страху. Тоді ми відчуємо, як наш страх маліє, а мужність зростає. І ми вже більше не зможемо не втішати інших, не надихати своїх ближніх, не ділитися своєю мужністю та хоробрістю, котру ми отримали від Бога. Бог дає нам заповідь любити Його, любити своїх ближніх та бути щасливими.

«Радійте» – коли Бог говорить нам радіти, що Він хоче? Він бажає, щоби ми пам’ятали, що, щоб не сталося з нами, ніщо не зможе відлучити нас від Його всемогутньої любові. Бо Він буде все робити для нашого добра і визволить нас від зла та збереже для Свого Небесного Царства. Бог дає нам заповідь любити Його, любити своїх ближніх та бути щасливими.

«Дякуйте» – коли Бог говорить нам дякувати, що Він хоче? Бог хоче, щоби ми дивилися на речі, котрі нас розчаровують, котрі викликають гнів, смуток, пригнічують та принижують нас і бачили Його благодать, котра виливається на нас, незалежно від обставин. Бог дає нам заповідь любити Його, любити своїх ближніх та бути щасливими.

Щойно ми зрозуміємо все це, ми побачимо той таємний код, котрий знаходиться у всіх заповідях Бога. Бог дає людям тільки такі заповіді, котрі принесуть їм найбільше щастя.

«Закон Господній – досконалий: він відживлює душу. Засвідчення Господнє – вірне: воно навчає простих. Господні заповіді – праві: вони радують серце. Веління Господнє – ясне: воно просвічує очі. Страх Господній – чистий: він вічно перебуває. Суди Господні – правда: всі вони – справедливі; дорожчі від золота найщирішого і солодші від меду й патоки найсолодшої. А й твого слугу вони навчили: в їх зберіганні – велика нагорода» (Пс. 18:8-12).

Бог наповнив Біблію заповідями, котрі так часто повторюються, щоби ми прославляли Його, не боялися, завжди раділи, дякували і були щасливими. «Нехай же Бог надії сповнить нас усякою радістю та миром у вірі, щоб ми збагатились у надії, силою Духа Святого» (Рим. 15:13).

Фото ілюстративне – www.freepik.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *