Наш Бог – Бог гніву чи любові?

Share

Чимало із нам вважає, що Бог Старого Завіту – це Бог гніву, а Бог Нового Завіту – це Бог любові. І тут ми забуваємо, що Бог один і той Самий впродовж усієї Біблії. Його гнів і Його любов відкриваються, як у Старому Завіті, так і в Новому Завіті.

Чому тоді Бог знищив так багато людей у Старому Завіті? Чому Бог гнівався, іноді навіть убивав цілі сім’ї? Чи змінився Він із часом? Чи залишився тим Самим?

Коли Божий народ не корився Йому та поклонявся божкам, то Бог карав його. Проте перед цим Він чимало раз попереджував його та давав різноманітні можливості для покаяння. і, якщо вони каялися, то Бог благословляв їх та прощав усе. Бог постійно просить людей повернутися до Нього.

Проте Він також є і Богом справедливості та суду. Його гнів – не емоційне почуття, а насамперед справедливий гнів на гріх. Він повинен відплатити грішникам і здійснити правосуддя.

З іншої сторони, приходить Ісус. І ми бачимо Його виключно як Бога любові, милосердя та всепрощення. Ісус був обіцяний у Старому Завіті і повністю розкритий у Новому Завіті. Ось чому в Новому Завіті переважає Божа любов. Сьогодні Господь стримує Свій праведний гнів та суд, бо усе це за нас пройшов Ісус, померши на хресті. «Істинно, істинно говорю вам: Хто слухає моє слово й у того вірує, хто послав мене, – живе життям вічним, і на суд не приходить, бо від смерті перейшов у життя» (Ів. 5:24).

Зображення ілюстративне – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *