«Він вас христитиме Духом Святим і вогнем» (Мт. 3:11)

Share
Проповідь на свято Богоявлення

Свято Хрещення Господнього ми ще називаємо Богоявленням, бо в цей день перед народом, котрий зібрався на річці Йордані, з’явився Бог у Пресвятій Трійці. Голос Бога Отця почули люди, адже Його неможливо побачити нашими людськими очима. Бог Син, котрий явився у світ та став Людиною, приходить на річку Йордан, і Бог, Святий Дух, Котрий зійшов на Божого Сина у виді голуба.

Свідками Богоявлення були люди, котрі прийшли на Йордан хреститися від Івана Предтечі, до яких він промовляв: «Слідом за мною іде сильніший від мене, що йому я недостойний, нахилившись, розв’язати ремінця його сандалів. Я вас христив водою, а він христитиме Святим Духом» (Мр. 1:7-8). А в Євангелії від Матея сказано: «Я вас хрищу водою на покаяння, а той, хто йде за мною, від мене потужніший, і я негідний носити йому взуття. Він вас христитиме Духом Святим і вогнем» (Мт. 3:11). Це хрещення Святим Духом та вогнем відбувається протягом цілої історії Церкви, тому що Духом Святим та вогнем хрестяться всі ті, хто повірили в Христа, і ті, на кого зійшов видимий Божественний вогонь в день П’ятидесятниці. Цей Божественний вогонь Святого Духа діє в Церкві, освячуючи та просвічуючи кожну людину. Саме цей Святий Дух дає нам дари: премудрості, розсудливості, мужності, побожності, ради, страху Божого, знання. Ми всі хрещені Святим Духом і в усіх із нас є ця іскорка Божественного Його вогню. І нашим завданням є втримати цю іскру Святого Духа. І не просто втримати, а запалити нашу душу.

Зазвичай, кожен із нас прийняв Святе Хрещення, будучи немовлям. Зараз слід подумати наскільки ми своїми діями, словами, життям є християнами. Чи можуть про нас сказати, що ми є апостолами Христа? Чи здатні ми перетворитися на «рід вибраний, царське священство, народ святий, люд, придбаний на те, щоб звістувати похвали того, хто вас покликав з темряви у дивне своє світло» (І Петр. 2:9).

Божественний вогонь, котрий діє в Церкві може запалити серце кожного із нас, бо неможливо бути християнином та любити Бога раз на тиждень, в неділю, чи раз на місяць, чи раз на рік. Неможливо бути християнином в неділю та свята, а в інші дні поводити себе так, ніби Бога не існує. Не можна бути сьогодні апостолом, а завтра ставати знову рибалкою.

Бога потрібно любити завжди і скрізь, раз і назавжди. Раз і назавжди слід віддати Богові своє життя, свої думки та почуття. Тільки за таких умов Господь зможе просвітити нас Своїм світлом та зігріти наше серце Своїм вогнем. Горіти вогнем Святого Духа – це покликання кожного із нас, чи хтось багатий, а чи бідний, чи молодий, чи старий, незалежно від свого стану в світі та Церкві.

В Таїнстві Святого Хрещення ми всі отримали завдаток Божої благодаті. І цей завдаток даний нам для того, щоби ми могли примножити його для служіння Богу та Церкві, щоби завдяки духовним подвигам та молитві Божа благодать була присутня у нашому життя та, щоб Господь запалив наші серця Своєю Божественною любов’ю.

Джерело: сайт парафії Святого Миколая с. Гвізд

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *