Сила Ісусового Хреста

Share

Хрест Христа – найголовніший інструмент спасіння та найцінніший символ людського роду. Для нас, християн, він стає символом нашого відкуплення, символом спасіння та освячення. Його значення – неоціненне.

Хрест Христа – це та основна дорога, по якій рухаємося ми, по якій тече наше людське життя.

Апостол Павло підкреслює, що хрест Христа – це гордість для нього і цілої Церкви. «Мене ж не доведи, Боже, чимсь хвалитися, як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа, яким для мене світ розп’ятий, а я – світові» (Гал. 6:14), бо «слово про хрест – глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа» (І Кор. 1:18).

Колись, у древні часи та й у часи Ісуса, та людина, яка померла через розп’яття вважалася навіки проклятою. І тільки після того, як Сам Син Божий, Ісус, помер на хресті, він стає джерелом сили та спасіння. Із знаряддя смерті він перетворюється на вічне джерело життя, із найжахливішого та найогиднішого інструменту катів – на світлий і благословенний символ, із дерева страждань, жаху та терпінь – на притулок для радості, надії та любові.

Безмежна Божа любов та милосердя змилосердилася над людським родом, дарувала нам вічне життя й відкуплення від гріхів та зла,

«Хто не любить, той не спізнав Бога, бо Бог – любов. Цим виявилася до нас любов Божа, що Бог свого єдинородного Сина послав у світ, щоб ми жили через нього. Любов же полягає не в тому, що ми полюбили Бога, а що він полюбив нас і послав Сина свого – примирення за гріхи наші» (І Ів. 4:8-10).

Завдяки безмежній Божій любові жахлива зброя убивств перетворилася на джерело спасіння, освячення та відкуплення. Хрест Христа із жахливого смертоносного знаряддя тортур перетворився на символ примирення з Богом, ставши джерелом освячення.

Адже сила хреста – це невичерпна любов Бога, котра виливається на все людство. Адже сила хреста – це могутня сила проти темних сил. Адже сила хреста – це вияв нашої віри у велику жертву Христа. Адже сила хреста – це наша перемога над гріхом, злом та дияволом. Адже сила хреста – це та єдина дорога, котра веде нас до вічного життя.

«Тоді Ісус сказав до своїх учнів: «Коли хтось хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною» (Мт. 16:24).

Зображення ілюстративне Edward Lich – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *