Як нам світити, коли гріхи множаться, а вороги сміються?

Share

Очі праведника бачать вічне світло навіть тоді, коли навколо пітьма та суцільна темрява.

«Устань, засяй! Зійшло бо твоє світло, слава Господня засяяла над тобою!. Бо темрява окриває землю, і темнота народи, а над тобою Господь сяє: слава Його з’явилась над тобою. Народи йдуть до твого світла, царі до сяйва твого блиску» (Іс. 60:1-3).

Та чи знаємо ми Бога, чи зуміємо розпізнати й побачити Його світло? Та й чи самі ми світимося, коли навколо нас згущається темрява?

Якщо ми знаємо Господа, якщо віримо Йому та йдемо Його дорогою, то не повинні нічого боятися. Навіть, коли наші дні будуть сповнені самотності, хвороб, випробувань, вони не будуть тривати вічність. Темні дні пройдуть і вічне світло знову засяє у ньому, спалахне яскравіше.

Пророк Ісая закликає нас світитися. Як тоді ми можемо світитися, коли гріхи множаться, а вороги сміються? Ми можемо світитися тільки Божественним світлом.

Сам «Господь засяє» над нами, тому й ми будемо світитися від Його живої присутності. І, якими б важкими не були наші дні, скільки б ми не мали ворогів, на землі немає і не буде іншого світла.

Нас очікують великі зміни, коли світло та слава людей померкне, коли навіть «сонце затьмиться, місяць не дасть свого світла, зорі спадуть з неба, і сили небесні стрясуться» (Мр. 13:24-25).

Але над праведниками завжди буде світло, світло Божественне, вічне: «Не сонце буде вже для тебе денним світлом, і місяць не освітить тебе своїм сяйвом, а Господь буде твоїм вічним світлом і Бог твій – славою твоєю. Сонце твоє не зайде більше, і місяць твій більш не убуде; бо Господь буде твоїм вічним світлом, прийде кінець дням твого смутку» (Іс. 60:19-20).

Нехай світ впаде в морок та хаос, нехай померкнуть зірки небесні, проте Господь буде нашим світлом. В цей темний час ми будемо світитися Його світлом та сяяти Його славою, вказуючи шлях заблуканим людям та народам, котрі не знають Бога.

І навіть після усіх наших гріхів, отримавши прощення у Святій Тайні Сповіді, ми знову зможемо світитися та сяяти вічним світлом. Господь відновлює нас і повертається до нас, щоби більше не покидати. І в той час, коли інші у страху та відчаю очікують кінця світу, ми залишаймося відважними та спокійними, бо наше сонце ніколи не зайде, адже Господь буде для нас тим вічним світлом.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.