З нами Бог

Share

Історію народження Ісуса передають два євангелисти: Матей та Лука. Говорячи про це, євангелист Матей передає історію очима Йосипа, а євангелист Лука – очима Марії. Лука показує нам схвильовану Діву, яка готується дати життя Месії. Матей зображує розважливого Йосипа, який помітив, що його наречена чекає дитину. Єдиний момент, коли ці дві історії зближується: поява ангела Йосипу, котрий говорить йому те ж саме, що і архангел Гавриїл – Марії: «Не бійся!». Матей та Лука не мали на меті показати нам все, що відбувалося, коли народився Ісус, вони правдиво розповіли нам про те, в що вірили, щоб показати Ким Ісус є насправді. Їхню розповідь не слід розглядати відірвано від історії Ізраїлю, в котрій завжди відчувалася присутність Бога.

Матей пояснює нам значення імені Ісуса. В ті часи це було досить популярне чоловіче ім’я, котре на івриті звучить як «Ієшуа» або «Джошуа». Саме так називався чоловік, котрий привів єврейський народ в обіцяну землі після смерті Мойсея. Матей вважає, що Ісус дасть людям те, про що натякає Закон Мойсея: Він врятує Свій народ не з єгипетського рабства, але від рабства гріху; Він поверне людей не з Вавилонської неволі, а із вигнання через гріх.

Матей цитує пророка Ісаю та говорить, що Діва народить хлопчика та назве Його «Еммануїл». В народженні Ісуса Матей бачить сповнення пророцтва пророка Ісаї(пор. Іс. 7:14; Іс. 8:8) і дає Ісусові ще одне ім’я Еммануїл (пор. Мт. 1:23).

Євреї дуже рідко насмілювалися своїй дитині дати ім’я Еммануїл, оскільки воно означає «З нами Бог». Матей говорить своїм читачам, що не тільки народження Ісуса було частиною божественного плану, але так само, що Ісус – Шлях, котрий Бог виправ, щоби бути разом із нами. Читач приходить до висновку, що дитина, яку повинен виховати Йосип – це не просто ще один пророк чи релігійний вчитель. Людськість Ісуса – це спосіб присутності Бога у цьому світі. Народження Христа розкриває людям присутність Бога.

Значення цих двох імен: Еммануїл та Ісус дозволяє нам ясніше зрозуміти суть священної історії. Бог не з’являється здалеку, а постійно перебуває з тими, хто в Нього вірить. Він весь час творить, всі Його справи направлені на спасіння людей. Бог творить речі, які нам здаються неймовірними, але такий Бог і такий Ісус, Який допомагає нам і по сьогодні, коли всі людські можливості є вичерпані. Отець і Син відкриває перед нами нові, дивні шляхи своєї безмежної любові та Свого милосердя, щоби і в нас сповнилися Його обітниці.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *