Відзначення Дня Гідності та Свободи

Share

21 листопада в місті Надвірна відбулись вшанування Дня Гідності та Свободи.

Це свято встановлено указом президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року. Так, відповідно до указу, його започаткували «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Урочистості розпочалися заупокійною молитвою, в якій згадувалися всі ті мужні сини та дочки України, які поклали своє життя впродовж трьох місяців Революції Гідності.

Панахиду за полеглими очолив декан Надвірнянський о. Андрій Бакота, якому співслужили священики Надвірнянського деканату та о. Олег Траско (УПЦ КП).

На урочистостях були присутні: мер м. Надвірна Зіновій Андрійович; голова Надвірнянської Районної Ради Іван Гурмак; голова Надвірнянської Районної Адміністрації Олександр Кеніз.

21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

На жаль, досить стрімкими та драматичними стали події: розпочавшись мирним зібранням студентів, закінчившись масовими мітингами, палаючими шинами, «коктейлями Молотова», розібраною бруківкою, яка перетворилася на грізну зброю у руках мітингувальників. Проте найжахливішим стало те, що загинули мирні жителі України. Відстоюючи гідність та свободу, віддали свої життя 106 українців і ще понад 2 тис. отримали поранення.

Україна й надалі переживає складні часи: анексований Крим, війна на Донбасі, яка забрала життя понад двох тисяч мужніх захисників України. Проте ми переможемо, ми докажемо цілому світі надзвичайну цінність нашої гідності та свободи.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.