Владика Василій Івасюк освятив оновлену каплицю Пресвятої Євхаристії у м. Надвірна

Share

Сьогодні 01.07.2021 р. Б., Преосвященний владика Василій Івасюк, єпарх Коломийський, здійснив освячення відремонтованого Приймального Відділення та  оновленої каплиці Центральної Надвірнянської Районної Лікарні.

З Преосвященним владикою молилися: о. Юрій Савчук (Голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я Коломийської єпархії), о. Андрій Бакота (декан Надвірнянського протопресвітеріату); о. Василь Кугутяк (капелан Центральної Районної Лікарні); о. Михайло Мільчаковський.

Преосвященний владика Василій, звертаючись до усіх присутніх, наголосив: «Дорогі присутні тут: представники влади; лікарі, котрим ми сьогодні посвятили це місце для молитви; усі ті, хто будував цей храм Пресвятої Євхаристії, нехай Вас Господь благословить й обдарує щедрими дарами. В цей день Пресвятої Євхаристії  ми віддаємо шану найвеличнішій тайні нашої віри. Бо саме в цій тайні ми дякуємо Богові через Ісуса Христа, Який віддав нам Своє Тіло та Кров. Під час Тайної Вечері Ісус встановлює Євхаристію. Христос бере хліб, ламає його і каже: «Це – моє тіло, що за вас віддається» (Лк. 22:19). Потім Він бере чашу і каже: «Ця чаша – це Новий Завіт у моїй крові, що за вас проливається» (Лк. 22:20). Потім Він наказує їм: «Чиніть це на мій спомин» (Лк.22:19). На Тайній Вечері сам Ісус є цим пасхальним Агнцем (1Кор 5:7)».

Також владика Василій наголосив на важливості доброї сповіді: «Перше має бути наше свідоме бажання; друге – маємо покаятися, бо так буває, що людина все життя сповідається, але жодного разу не покається; третє – розкаявшись, ми маємо повернути своє життя у кращу сторону.  Адже у сповіді ми маємо визнавати все те погане, що перешкоджає нам наблизитися до Бога.  І тільки тоді, з чистою совістю та душею, ми підходимо до прийняття Пресвятої Євхаристії, яка є для кожного із нас найкращими ліками».

Опісля владика Василій подякував усім лікарям: «Ваша праця є надзвичайно важка та непроста. Ви наражаєте себе на небезпеку, як показав цей час епідемій, жертвуєте своїм життям та часом. Всі Ви хочете робити добро, бо у Вашому серці це закладено Господом. Сьогодні дякую Вам за ту титанічну працю, за самопожертву, за любов та добро. Особливо велике вітання посилаю п. Сергію Ємільянчуку (директор комунального некомерційного підприємства «Надвірнянська Центральна Районна Лікарня»), п. Івану Меланюку (заступник директора з медичної частини), бо ви стараєтесь удосконалити лікарню, дбаєте про нове обладнання та якісне обслуговування хворих. Слід також відзначити міського голову м. Надвірна, п. Зіновія Андрійовича, бо тільки спільними зусилля можна зробити багато добра.  Підтримуйте своїх людей, які люблять свій край, люблять це місце. Бо тільки з Богом у серці та любов’ю один до одного ми переможемо усе зло.  Живімо у Божій благодаті, яка перемінює та оновлює людину».

п. Сергій Ємільянчук, директор комунального некомерційного підприємства «Надвірнянська Центральна Районна Лікарня», з гордістю демонструє оновлене та відремонтоване Приймальне Відділення лікарні, зазначає: «Що ця капличка, за свої роки існування, стала нам дорогою і можна сказати, що вона стала структурним підрозділом лікарні. Вона існує вже 20 років, добре функціонує, тому ми вирішили її відреставрувати. Бо за всі ці роки вона стала дорогою не тільки нам, лікарям, але й хворим.

Підприємець, Турів Василь Федорович, який провадив ремонтні роботи по лікарні, взяв на себе усі зобов’язання, котрі стосувалися ремонту лікарні й каплиці. Після цього, за пожертви працівників лікарні, був куплений новий престол та церковне начиння. І сьогодні ми святкуємо 20-річницюі від її освячення та радіємо її оновленню».   

На завершення владика Василій вручив грамоти о. Василю Кугутяку, п. Сергію Ємільянчуку та медичному колективу Надвірнянської Центральної Районної Лікарні.

Пресслужба Надвірнянського Протопресвітеріату

Більше фото

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *