Вшанування блаженної Йосафати Гордашевської в Надвірній

Share

«Всюди, де б’ється людське серце, треба і праці над ним»

блж. Йосафата Гордашевська

20 листопада відбулося вшановування пам’яті преподобної блаженної Йосафати Гордашевської в м. Надвірна, в  монастирів сестер Служебниць.

О. Андрій Бакота, декана Надвірнянського протопресвітеріату, спільно із священиками УГКЦ, помолилися Акафист до блаженної Йосафати. Опісля всі присутні змогли прикластися до мощей блаженної та отримати благословення через мирування.

В духовній науці о. М. Гаврилюк наголосив: «Про подвиг її життя чимало було сказана та написано. Проте мені хочеться сьогодні звернути увагу на слова преподобної Йосафати, котрі стали гасом її життя: «Намагатимуся якнайкраще виконувати свої щоденні обов’язки, пам’ятаючи, що Бог дивиться на мене і старатимуся віднайти ласу в Його очах».

Як бачимо блаженна Йосафата намагалася виконувати якнайкраще всі свої обов’язки і таким чином прямувати дорогою до святості. Метою кожного християнина є святість. Про це ми читаємо на сторінках Святого Писання, де Ісус говорить такі слова: «Будьте досконалі, як і Отець ваш Небесний досконалий» (Мт. 5:48). А в Старому Завіті ми читаємо: «Святими ви мусите бути, бо Я святий, Господь, Бог ваш» (Лев. 19:2).

Якими щирими та повчальними для кожного із нас залишаються її слова: «Ти знаєш, о Господи, що я сама з себе нічого не можу, хіба що навіки себе згубити. Знаєш, Господи, що перебування в доброму, яке єдине є гідне нагороди, не залежить від людини, а від Твого милосердя. Отож я віддаюся Твоєму милосердю і прошу Тебе, щоб безпечно запровадив мене до моєї цілі, якою є Ти Сам».

Ми ж, котрі сьогодні звершуємо пам’ять цієї преподобної блаженної, схилімо свої голови, відкриймо свої серця та в тиші й глибині душі закличмо: «О Блаженна Йосафато, що жертвенно жила своєю посвятою як Служебниця Непорочної Діви Марії, навчи нас, щоб за твоїм прикладом ми уповали тільки на Бога. Вислухай нашу молитву й благай Пресвяту Трійцю про ласку, яку ми так гаряче просимо на прославу Божу. Блаження Йосафато, молися за нас!».

На завершення свята сестра-настоятелька Любов (Старжинська) подякувала отцям та всім присутнім за спільну молитву та віднайдення часу для вшанування засновниці їхнього Чину, блаженної преподобної Йосафати Гордашевської.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *