Декрет про проголошення ікони Пресвятої Богородиці “Це мати твоя” покровителькою Коломийської єпархії

Share

На славу Святоі, Єдиносущної, Животворяіцої і Нероздільної Тронці, Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Всечесному духовенству,
преподобному монашеству, возлюблен им братам і сестрам Коломийської спархії Укритської Греко-Католицької Церкви
Мир вам у Господі!

Коломия – стародавнє покутське місто багате своїми народними традиціями, місцевою культурою, віруючими людьми та набожністю до Пресвятої Богородиці. Згідно історичних даних у ХІХ-ХХ століттях наше місто мало чудотворну ікону Матері Божої. У часі Другої світової війни, з огляду на небезпеку знищення ікони, віруючі люди перевезли Її у Польщу до містечка Бкошіеіпа Сгагпа, що біля Кракова.

Заслухавши поради Пресвітерської ради Коломийсько-Чернівецької єпархії, яка відбулася 28 вересня 2017 року, та за підтримкою мирян було вирішено написати ікону Пресвятої Богородиці для привселюдного почитания та посвятити під Її опіку жителів міста Коломиї та вірних всієї єпархії. Рівночасно, віддавши новостворену Коломийську єпархію під опіку та заступництво Матері Божої, що стає історичною подією. Монах Студійського уставу іконописець Боніфатій Івашків написав ікону Пресвятої Богородиці «Де Мати Твоя» на прохання Правлячого Архієрея Кир Василів Івасюка для Коломийської єпархії.

Дня 06 жовтня 2018 року ікону було привезено до міста Коломия і поставлено на престолі у святилищі Катедрального Собору Преображення Христового.

Зваживши на душпастирські потреби мирян та дбаючи про поширення серед вірних культу Пресвятої Богородиці, якій Христос доручив бути Матір’ю для всіх людей і народів словами: «.. Це Мати Твоя…» (Ів. 19, 27) і, враховуючи норми канонів 40 та 886 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ), владою нам даною проголошуємо Ікону Пресвятої Богородиці «Це Мати Твоя» Покровителькою Коломийської єпархії, представляючи Її до привселюдного почитания у Коломийській єпархії Української Греко-Католицької Церкви.
Заохочуємо і надалі плекати особливу набожність до Пресвятої Богородиці за посередництвом ікони «Це Мати Твоя».

Декрет набирає чинності 04 грудня 2018 року Божого у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Усе це вчинили ми на славу Божу, на скріплення Христової Церкви та для добра вірних.

Дано в Коломиї,
при Катсдральному Соборі Преображення Христового, у день Святого та всехвального апостола Филипа,
27 листопада 2018 року Божого

Єпископ Василь Івасюк Єпарх Коломийський
о. Микола Горецький Канцлер єпархії

Завантажити текст Декрету

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.