Чи потрібно щодня молитися?

Share

Молитися потрібно щодня, щоби ми змогли відчути Божу присутність, Його силу, Його любов та благословення. Молитися потрібно щодня, бо це скріплює нашу віру, допомагає отримати силу для послуху Богу та укріпити нашу радість у Ньому. І нам не слід запитувати: «Чи нашим обов’язком є молитися щодня?», бо це, як дихання. Ми просто не зможемо жити без нього.

Молитися потрібно щодня, бо молитва показує нашу спрагу по Бозі.

У псалмі 62 ми бачимо, які страждання переживає Давид. Він втікає від Саула, потім переховується від свого сина Авесалома. Часто і нам потрібні життєві труднощі, щоби ми змогли побачити свої духовні потреби. Давид не втрачає надії та віри, а починає молитися серед усіх цих труднощів. В його молитві ми бачимо велику спрагу спілкування з Богом, котру можна порівняти із земною спрагою людини, котра постійно проживає у сухій пустині і прагне води. Чи з таким почуттям ми взиваємо до Бога у молитві?

Давид молиться і у своїй молитві відкриває нам спасительну Божу любов. Він прагнув би жити у печері, окутаний проміннями Божої любові, аніж у палаці, далеко від Бога.

Цікавим ще є і те, що у своїй молитві Давид не просить у Бога жодних матеріальних, фізичних благословень. Він не просить повернення у Єрусалим, миру та процвітання. Він тільки бажає поклонятися Богові і відчувати Його присутність. Чи можемо і ми сказати про такі бажання?

Молитися потрібно щодня, бо молитва дарує почуття задоволення.

Коли Давид пригадав собі про надійність та незмінність Божої любові, він з новою силою розпочинає прославляти Бога. Коли йому не спиться, він замість тривожних роздумів, починає поклонятися Богові у молитві, завдяки чому його серце наповнюється спокоєм та радістю. І тоді Давид відчуває Божу присутність, Його захист, любов та спокій.

Молитися потрібно щодня, бо молитва допомагає прямувати до Бога.

Біблія закликає нас до активної, живої віри. Бог очікує, що наше молитовне життя буде виходити із глибокої потреби та прагнення Бога. Це не означає, що молитовне життя повинно перетворитися на важку працю, під час якої ми прагнемо «розбудити» Бога благословити нас.

Молитися потрібно щодня, бо молитва допомагає нам нести свої хрести.

Біблія говорить, що впродовж усього людського життя, ми є немічними, слабкими, потребуючими створіннями, в тілах котрих живе та активно діє гріх. «Бо, що роблю, не розумію: я бо чиню не те, що хочу, але що ненавиджу, те роблю» (Рим. 7:15). І тут ми розуміємо, що у нас не має жодної надії покладатися на себе, на свою здатність бути вірними Христу. Якщо ж ми бажаємо бути вірними Богу, то маємо, щойно прокинувшись, просити Бога, щоби Він наповнив наше життя Святим Духом. У цій щирій та сердешній молитві Бог має почути нас і відповісти. Сенс її полягає у тому, щоби ми самі пройнялися істинами про Бога, Його силою, вірою, надією та любов’ю. і тоді ми будемо міцно триматися Христа, відчувати Його любов, котру Він відкрив нам на хресті, і котрою Він нас кличе до Себе.

Зображення ілюстративне: Pexels – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *