Чи схожі ми на Йону?

Share

Історія Йони – це життєвий досвід людини, котра жила багато років тому, жила у великій любові, пошані та ласці Божій. І сьогодні вона актуальна, як ніколи.

«Слово Господнє надійшло до Йони, сина Амітая: «Встань, іди в Ніневію, оте велике місто, і проповідуй проти нього, бо злоба їхня піднялася до мене». Та Йона встав, щоб утікати в Таршіш, далеко від Господа. Прийшов він до Яффи, знайшов корабель, що плив у Таршіш, заплатив за переправу й вступив до нього, щоб відплисти з ними у Таршіш, далеко від Господа» (Йон. 1:1-3).

Бог просить Йону відправитися у Ніневію, поганське місто, котре знаходилося далеко за межами Ізраїлю. І причина чому він має туди мандрувати дуже поважна: «злоба їхня піднялася» до Бога.

Коли ми читаємо цю історію, то нам важко не побачити схожість між злом Ніневій і злом нашого світу. Ми живемо у світі, де все більше людей втрачають моральні, християнські, людські цінності, забуваючи, що добро є добром, а зло – злом. І так, як Йона був покликаний відправитися у Ніневію, так само і ми маємо веління Ісуса: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа» (28:19)

Усі ми є членами Тіла Христового і покликані простягнути руку тим, хто перебуває поза межами нашої спільноти, а це можуть бути і злі люди, і грішники, і нехристияни.

Йона чує слова Божі і відкидає Його поклик. Подібно робимо і ми: відкидаємо поклик проповідувати Благу Новину. І результат у нас такий, як у Йони, коли ми відмовляємося іти до тих, до кого були покликані, ми віддаляємося від Бога.

Йона не захотів іти в Ніневію, бо думав, що його проповідь про покаяння залишиться непочутою. Він знав, що жителі цього містечка дуже погані, тому, ймовірно, відкинуть Божі слова. Так само чинимо й ми. Дуже часто ми дивимося на тих, хто нас оточує, так само, як Йона дивився на жителів Ніневії. Адже ці люди злі та погані, вони заслуговують тільки на суд Божий. Ми й не замислюємося, що, якщо ми будемо їм розкривати Благу Новину, то вони покаються, а Бог простить їх. Тому нам так важливо завжди перебувати у Божій присутності, нам потрібно покаятися, уподібнитися до Йони, і розпочати проповідувати Слово Боже у нашій Ніневії.

Зображення ілюстративне – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *