До чого закликає нас Бог четвертою заповіддю?

Share

«Шануй батька твого і матір твою, щоб тобі було добре, і довго проживеш на землі» (Втор. 5:16).

Четверта Божа заповідь стоїть на охороні взаємин у сім’ї. Сім’я – базова клітина держави, народу, Церкви. В сім’ї діти народжуються, зростають, виховуються, готуються до життя, засвоюють цінності, якими керуються в своєму подальшому житті. В сім’ї формується самоусвідомлення, світогляд, принципи поведінки, цінності, віра людини.

Зокрема, ця заповідь закликає нас шанувати наших батьків, які дали нам життя. Батьки є співпрацівниками Божими у справі продовження людського роду, тому їм від нас належиться любов, вдячність і повага.

Водночас ця заповідь Божа вказує на обов’язок батьків щодо виховання дітей. Діти спостерігають та переймають у своїх батьків та вихователів принципи, цінності, ставлення один до одного. Сформовані в сім’ї схеми поведінки є дуже важливими для зростання і для прийняття життєво важливих рішень, щоб одружившись, створити щасливе подружжя, добре виховувати дітей та жити в любові й достатку.

Ця заповідь Божа також закликає нас любити наших найближчих, шанувати їхню гідність як людей і як дітей Божих, будувати з ними справедливі взаємини. Особливо ми мали 6 ставитися з повагою до тих, хто провадить нас у житті, хто нам допомагає — людей, які є для нас авторитетами в справах віри, правди, добра, життя. Це хресні батьки, опікуни, родичі, вихователі, вчителі, духівники, провідники, наставники.

Особливістю четвертої Божої заповіді є й те, що це єдина заповідь, яка включає обітницю добробуту і довгого життя: «Шануй батька твого й матір твою, як заповідав тобі Господь, Бог твій, щоб довго тобі жити й бути щасливим на землі» (Втор. 5:16).

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).

Фото ілюстративне:  www.freepik.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *