Пошана до Божої присутності у творінні

Share
Як можу виявляти пошану до Бога?

Ім’я Господнє святе, тому людина не повинна ним зловживати. Пошана до Божого імені є виявом пошани до Бога, до Його величі й святості.

У Господній молитві щодня визнаємо і прославляємо Бога: «Нехай святиться ім’я Твоє». Бога благословляємо і прославляємо:

«Нехай ім’я Господнє буде благословенне віднині і повіки. Від сходу сонця до його заходу хвальне ім’я Господнє. Високий над усіма народами Господь, над небесами його слава. Хто, як Господь, Бог наш, що возсідає на престолі» (Пс. 113:1-2).

Господь Бог – Творець і Вседержитель – своєю присутністю та турботою наповнює видимий і невидимий світ. Бог наповнює все, що існує: «У ньому бо живемо, рухаємося й існуємо» (Діян. 17:28).

Тому все створіння прославляє Бога: небо і земля, сонце і місяць, морські страховиська і дикі звірі, царі і народи, молоді і старі (див. Пс. 148).

У світлі віри нам відкривається справжня краса творіння – відблиск краси та величі нашого Творця: «Яка їх, Твоїх діл, Господи, сила! У мудрості усе Ти створив» (Пс. 104:24).

Людина, споглядаючи Боже творіння, пізнає Творця. Творіння свідчить про свого Творця так само, як і годинник передбачає годинникаря: «Небеса оповідають славу Божу, і діло рук Його проголошує твердь небесна» (Пс. 19:2). Все створене є Божим даром для людини, за який вона співвідповідальна. Шануючи Боже творіння, ми шануємо його Творця.

«Християнське сприйняття світу ґрунтується на вдячності Богові за світ. Ця вдячність породжує відкритість людини до світу й земних справ, розкриває їхній духовний вимір. Своєю діяльністю та працелюбністю людина, долучаючись до божественної майстерності й мудрості, робить творіння, космос, уже впорядкований Отцем, іще прекраснішим» (Катехизм УГКЦ 914).

«Допомога наша в імені Господа, що створив небо й землю» (Пс. 124:8).

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.