«Прийди та вселися в нас»…

Share

Святий Дух – рівний з Отцем та Сином у всьому, тому Він творить з Ними все, залишаючись всесильним, благим, всемогутнім. Через Нього людина отримує мудрість та життя, бо Він – джерело життя.

Збагачуючи людину духовними дарами та плекаючи в ній духовні плоди, Святий Дух скріплює людину різноманітними чеснотами. Життя в Святому Дусі – це прийняття Його плодів: «любові, радості, миру, довготерпінню, лагідності, доброти, вірності, тихості, здержливості» (Гал. 5:22-23).

Підносячи свої молитви до Святого Духа, ми закликаємо Його наповнити наше життя, освятити наші вчинки, пробудити до творення доброго та богоугодного.

В цій молитві: «Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш‚ Скарбе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші» ми уповаємо на Святого Духа, визнаючи Його третьою особою Пресвятої Трійці.

Ми називаємо Його Царем Небесним, бо Він, як істинний Бог, рівний Богові та Божому Сину, невидимо перебуває разом із Ними, проводячи нас та керуючи цілим світом.

Ми називаємо Його Утішителем, бо Він потішає нас в скорботах та нещастях, як втішав апостолів на 10 день після вознесіння Христа на небо.

Ми називаємо Його Духом істини, бо Він вчить нас тільки одній істині, котра провадить нас до спасіння.

Він – Бог, Котрий скрізь знаходиться та все Собою наповнює: всюди єси і все наповняє. Він керує світом, все бачить і обдаровує кожну людину.

Ми називаємо Його життя Подателем, бо все у світі живе та рухається Святим Духом. Все від Нього отримує життя, а люди, котрі живуть Христовими Заповідями, отримують духовне, святе та вічне життя.

Дух Святий має такі дивовижні риси: скрізь перебуває, все наповнює своєю благодаттю, всім дарує життя, тому ми повинні звертатися до Нього: прийди та вселися в нас. Прийди, щоби постійно перебувати з нами, як у Своєму храмі; очисти нас від скверни-гріха, зроби нас святими; спаси нас від наших гріхів та тих покарань, на котрі ми заслужили своїм нечестивим життям. І даруй кожному із нас вічне життя, бо ти Благий.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *