Шоста Божа заповідь. Не чужолож

Share

І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив Ті; чоловіком і жінкою сотворив їх (Бут 1,27).

Чого навчає шоста Божа заповідь?

Святе Письмо розповідає, що Господь Бог створив людину чоловіком і жінкою. Це вказує, що поділ на статі входив у початковий задум Творця і має своє конкретне призначення, яке відображається у покликанні людини, людське тіло є даром Бога-Творця, і статевість людини є її важливим ви¬міром, без прийняття і реалізації якого повнота гармонії людського життя І є просто неможливою.

Бог, даючи цю заповідь, захищає цінність і гідність людини. Ця заповідь Божа, застерігаючи людину від гріха нечистоти, водночас запрошує людину пізнати суть своєї статевості, прийняти її і використовувати відповідно з її призначення. Шоста Божа заповідь стосується статевої моралі та проявів статевості людини у різних сферах: на рівні фізіологічному, емоційному, інтелектуальному, суспільному, особистісному, духовному.

«Не чужолож!» означає: «Не чини діл нечистоти, не чини перелюбу!» Чужолозтво, перелюб, нечистота — це статеві стосунки поза шлюбом (не одружених чи одружених осіб) та невпорядковане статеве життя у подружжі.

Шоста Божа заповідь закликає нас впорядкувати своє статеве життя, будувати статеві відносини між чоловіком і жінкою на основі любові та вірності, віднайти їх прозорість і багатство. Запрошує до чистоти: гармонії, послідовності, самовладання, чесності і взаємної поваги.

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).
Зображення ілюстративне – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *