Світлий Тиждень

Share

В Передвеликодню ніч тисячі людей збираються, щоб розділити один з одним цей величний та торжественний празник Воскресіння Христового та освятити пасхальну їжу.

В неділю вранці, перед Святою Літургією, відбувається хресний хід, який символізує похід жінок-мироносиць до гробу Христа. Під час цього ходу вірні тримають в руках запалені свічки.

Людські серця відгукуються на цю велику радість, обновлення, просвітлення, які несе цей величний празник. Проте, на жаль, для багатьох людей, відразу після першого дня Пасхи приходять сірі будні і торжество зупиняється. Насправді, цей Празник триває набагато більше, бо пасхальна радість наскільки велика, що її неможливо обмежити тільки одним днем.

Господь перебуває на землі після Воскресіння рівно 40 днів. Весь цей час богослужіння повертає нас в ніч Святої Пасхи. «Христос Воскрес»!  – вітаємо ми один одного. Найбільш святково та піднесено проходить перша неділя після Пасхи, яку ми називаємо Світлою.

На Світлий Тиждень ми всю свою увагу зосереджуємо на Воскреслого Христа. Закінчився піст, час плачу та скорботи, цілий світ радіє та славить Господа. Всі богослужіння відбуваються при відкритих Царських дверях, щоб кожна людина могла спостерігати  це священнодійство.

Відкриті Царські двері – образ Господнього Гробу, від якого Ангел відкотив камінь. В цей Світлий Тиждень немає посту ані в середу, ані в п’ятницю.

В світлу Суботу розділяється артос.

Христове Воскресіння – це наріжний камінь нашої віри. Апостол Павло навчає: «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша» (І Кор. 15:14). Радість пасхальної ночі – це прорив в Царство Небесне, початок безконечної радості раю. Якими щасливими були святі, котрі сподобилися постійно тримати  в душі пам’ять про Христове Воскресіння і всіх, хто приходив до них зустрічали словами: «Христос Воскрес!».

Джерело

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *