Священний вимір часу

Share

«І благословив Бог сьомий день і освятив його; того бо дня спочив Бог від усього свого діла, що творячи зробив був» (Бут. 2:3).

В чому особливість дня Господнього для християн?

У першому розділі книги Буття читаємо, що Творець, відділивши світло від темряви, визначив мірило часу, яким є день. Також бачимо, що сьомий день був іншим від попередніх. Сьомий день є закінченням певного відрізку часу – тижня.

Неділя для християн є святим днем, днем Господнього воскресіння, основою церковного літургійного року. Святий означає інакший, відмінний, небуденний. Отже, й наша поведінка і вчинки в святий день мають бути іншими.

Людина живе в часі, вимірює час днями, тижнями, місяцями, роками, ним позначені початок і кінець нашого земного життя. У цей історичний час входить вічний і неосяжний Бог. Божий Син Ісус Христос народжується, живе і помирає, як людина, а третього дня воскресає і дарує нам спасіння та нове — вічне — життя в Бозі. «Христос, воскреснувши з мертвих, вже більше не вмирає: смерть над Ним більше не панує» (Рим. 6:9).

«Кожна неділя – це згадування Пасхи, коли на Божественній Літургії воскреслий Христос являє свою присутність. Неділя є іконою процесу славного зновупришестя. Таким чином Воскресіння як «празників празник» входить у ціле життя людини, освячує його і переображує в свято. Через смерть і воскресіння разом з Христом переходимо із минущості до життя вічного: «нині, і повсякчас, і на віки вічні». Таїнство Пасхи є осердям простору і часу молитви християнина, в якому уприсутнюються події спасіння. Пасха Христа триває в часі, то й молитовне життя Церкви побудоване в трьох колах – добовому, тижневому та річному» (Катехизм УГКЦ 559, 537).

«Свої обов’язки виконаєте при дотримуванні Божих заповідей, при уникненні гріхів, – це служба, якої Бог від нас домагається. Таким виконанням обов’язків покажіть, що ви християни» (митрополит Андрей Шептицький, Звернення до вірних, котрі працюють у Німеччині).

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *