Зіслання Святого Духа

Share

Свято П’ятидесятниці започатковує створення Церкви, як організму, тіла, пронизаного надприродним життям, яким керує та опікується Святий Дух.

В Святому Писанні ми дізнаємося про Святого Духа, що Він давав настанови апостолам: «Якось одного разу, коли вони служили Господеві й постили, Дух Святий промовив: «Відлучіть мені Варнаву і Савла на діло, до якого я їх покликав» (Діян. 13:2). Святого Духа можна засмутити: «І не засмучуйте Святого Духа Божого, що ним ви назнаменовані на день відкуплення» (Еф. 4:30). Святий Дух заступається за нас: «Так само й Дух допомагає нам у немочі нашій; про що бо нам молитися як слід, ми не знаємо, але сам Дух заступається за нас стогонами невимовними. А той, хто досліджує серця, знає, яке бажання Духа і що він заступається за святих згідно з Божою волею» (Рим. 8:26-27). Святому Духу можна збрехати, тобто збрехати Йому – це збрехати Самому Богу:  «Тоді Петро сказав: «Ананіє, чому то сатана наповнив твоє серце, щоб обманути Святого Духа і ховати частину ціни поля?» (Діян. 5:3).

Святий Дух – це третя Особа Божа. Про Нього говорить Ісус: «І проситиму я Отця, і дасть він вам іншого Утішителя, щоб з вами був повіки, Духа істини, якого світ не може сприйняти, бо не бачить його і не знає. Ви ж його знаєте; бо перебуває він з вами, і буде в вас» (Ів. 14:16-17).

Саме тут ми зустрічаємося із Пресвятою Трійцею: Отцем, Сином і Святим Духом, які клопочуться заради нашого спасіння. Що ж чинить для нас Святий Дух?

Він свідчить про істину. Христос навчає: «А Утішитель, Святий Дух, якого Отець в ім’я моє зішле, той навчить вас усього і все вам нагадає, що я сказав вам» (Ів. 14:26); «Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, Дух істини, який від Отця походить, то він і свідчитиме за мене» (Ів. 15:26). Святий Дух кріпить нас в істині, подає нам віру в істини Євангелія. Коли християнин читає Слово Боже, Святий Дух торкається його серця та свідчить про правдивість Божого Слова. «Сам цей Дух свідчить разом із нашим духом, що ми – діти Божі» (Рим. 8:16). Святий Дух потішає та заспокоює наше стомлене та зневірене серце, закликаючи нас довіритися Божому Слову.

Ми, християни, повинні пам’ятати, що нас торкнувся Святий Дух. Це викликає у нас надзвичайні переживання, але це незаперечна істина. Ми не змогли б вірити, якщо б Святий Дух не подав нам цієї віри. «Ніхто, говоривши під впливом Духа Божого, не каже: Анатема Ісус! І ніхто не може сказати: Господь Ісус, як лише під впливом Духа Святого» (І Кор. 12:3). Якщо б Святий Дух смиренно, але в той самий момент могуче, не будив би нас до покаяння та віри, ми не змогли б нічого зробити із собою та своїм життям: ані каятися, ані молитися, ані вірити та надіятися на Ісуса.

Святий Дух викриває нас у гріхах. Він вказує на конкретні гріхи, на ті погані сторони нашого життя, котрі нам необхідно виправити.

Святий Дух відновлює нас до нового життя. Кожен добрий порух в нашому серці, кожне бажання погоджуватися та виконувати Заповіді Божі, кожне сердечне уповання на Ісуса, все те добре та щире у нашому житті – це і є ті дари Святого Духа. Адже Святий Дух не тільки свідчить про істину, Він, перш за все, через Таїнства Церкви шукає глибокої внутрішньої переміни в кожному із нас.

Апостол Павло подає нам плоди Святого Духа: «А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (Гал. 5:22-23).

Святий Дух приходить, щоби перемінити людське серце: «Я дам вам нове серце, і новий дух вкладу в ваше нутро. Я вийму кам’яне серце з вашого тіла й дам вам серце тілесне. Я вкладу в ваше нутро дух мій і вчиню так, що ви будете ходити в моїх заповідях та берегти й виконувати мої установи» (Єз. 36:26-27).

Святий дух опікується Церквою: «Ми ж прийняли не духа світу, а Духа, що від Бога, щоб знали, що нам дароване від Бога; про це ми й говоримо не мовою, якої нас навчила людська мудрість, а якої навчив Дух, – духовні речі духовними словами подаючи» (І Кор. 2:12-13). Перебувати в єдності із Святим Духом – це перебувати в Церкві. Господь спасає не окремих, котрі стоять у своїй гордині, сховавшись від усіх, але Церкву. Любов, котру Святий Дух дарує людині, – це любов до Церкви, до всіх людей, які нас оточують.

Присутність Святого Духа досить легко виявити: Він дарує людині правдиву віру, яка погоджується із апостольським вченням, правильне життя, в котрому кожен людський день не суперечить Божим Заповідям, він закликає кожного із нас до відкритого та щирого спілкування із Церквою.

Святий Дух провадить нас, християн, шляхом спасіння. Нам потрібно тільки відгукнутися на Його поклик, повсякчас перебуваючи в Христовій Церкві.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *