Зв’язок між милостинею та праведністю

Share

Святе Письмо переповнено навчаннями про багатство, щедрість, милостиню, гроші, цінності та пріоритети, надаючи їм великої ваги. Як ми можемо проявити щедрість в наш час? Чи може ми проявити її через свої звички та таланти? Бог використовує гроші й наше багатство, щоби відкрити нам проблеми нашого серця.

Щедре серце…

«Коли ж у тебе буде убогий, хто-небудь із твоїх братів, у якомусь твоєму місті на твоїй землі, що її Господь, Бог твій, хоче тобі дати, ти не будеш твердий серцем, ані не буде скудною рука твоя супроти вбогого брата; ні – ти радо даси з своєї руки й охоче позичиш йому, скільки в біді, в яку він упав, йому потрібно» (Втор. 15:7-8).

Бог вимагає від нас, щоби ми піклувалися про бідних та потребуючих. З історії Авраама ми знаємо, що він роздавав гроші й свій вільний час тим, хто просив його допомоги. З особливою шаною він відносився до мандрівників. Й щедро ділився пізнанням Бога, живучи серед поган.

Чи можемо ми бути щедрими в любові та служінні іншим? Висновок дуже простий: щедрі люди завжди милосердні й щирі, бо вони не тримаються занадто сильно ні за що. Для них не такий вже й важливий статус, робота, матеріальні цінності, гроші. Вся справа в стані та настрої нашого серця.

Ми чіпляємося за ті речі, які, на нашу думку, є для нас такими важливими й необхідними. Та чи відчуваємо ми тоді спокій та радість в серцях? Чи роздумуємо ми й довіряємо Богові, адже тільки Він знає, що й коли нам потрібно? Чи тоді Він стає основним й найціннішим нашим джерелом? Нам важливо усвідомити одну істину: щоби навчитися давати, важливо вияснити, кого ми вважаємо найголовнішим джерелом свого життя – себе чи Бога.

Давайте, щоби отримати…

Що ж Біблія говорить про щедрість? В книзі Приповідок ми читаємо: «Той сипле щедро, і йому ще прибуває, а той скупий надміру і убожіє. Душа, що благо діє, розбагатіє; хто зрошує, той теж буде зрошений» (Прип. 11:24-25). Соломон, автор цих слів, застерігає кожну людини берегтися неправильних прикладів. Звичайно, може здатися дивним, що той, хто віддає більше, отримає ще більше. Проте, якщо це розглянути через призму Божої мудрості, то ми побачимо, що саме щедрість випромінює нашу віру. Ми довіряємо Богові те, що Він Сам довірив нам.

Діліться, щоби довіряти…

Невже неможливо йти за Ісусом і бути багатим? Тут слід зрозуміти, що ми не можемо розраховувати одночасно на земні та небесні скарби. Апостол Матей пише: «Бо де твій скарб, там буде і твоє серце» (Мт. 6:21).

Євангеліє від Луки описує нам подію: Ісус розказує про бідну вдову, яка жертвує в Храмі дві мідні монети. Вона віддає Богові у великодушності свого серця, хоча, насправді, немає з чого дати. Можливо, віддавши останні монети, вона буде голодувати, проте вона віддала те, що мала, бо по-іншому не могла зробити.

Будьте щедрими – і отримаєте Божу благодать…

Щедрість – це стан душі, а не гаманця. Знаючи, що Бог є Подателем усього, ми можемо залишатися спокійними. Він милосердний і любить Своїх дітей. Жертвуймо, не боячись, що залишимося з нічим, насправді ми отримаємо набагато більше.

Будьмо щедрими, тому що Господь опікується нами завжди, Він виливає а нас Своє милосердя й щедрість. Він вилив на нас Свою любов, тому ми повинні відповідати тим самим у всіх сферах нашого життя.

Фото ілюстративне – www.freepik.com

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.