Мудра риба та вода

Share

Одного разу в річці почули, як люди говорили, ніби риби можуть жити тільки у воді. Почувши це, риби дуже здивувалися та стали запитувати одна одну: що це таке?

Запитували, розпитували – ніхто не знає. Тоді одна риба сказала: «В морі живе стара та мудра риба, вона точно повинна знати, що таке вода. Попливемо до неї та запитаємо її».

І ось поплили риби до моря до того місця, де жила мудра риба і запитали її, що таке вода. І стара мудра риба сказала: «Вода – це те, в чому ми живемо. Ви того і не знаєте про воду, бо живете в ній та з нею».

Те ж саме ми можемо сказати про людей, котрі сумніваються в існуванні Бога. Вони не знають того, що ми, люди, живемо, рухаємося, існуємо тільки завдяки Богу.

Ми дихаємо – Його повітрям, ми п’ємо – Його воду, Він – Творець та наш Спаситель. Ми приймаємо щоденно Божі дари, але не завжди та не всі дякуємо Йому. Ми наскільки привикли мати повітря, воду, світло, що все це стало для нас – звичним та буденним.

Проте потрібно, щоб з нами що-небудь сталося і ми відразу біжимо до Бога. Відразу просимо Його: «Дай нам, Боже». Відразу згадуємо про Його існування. Коли наші діти поступають невдячно, то це нас обурює. Скільки ж раз протягом дня ми Господа ображаємо, ставимося до Нього з невдячністю?

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.