Слізлива бабуся

Share

Одна старенька жінка весь час плакала. Причина була у її двох дочках: одна вийшла заміж за продавця парасоль, а інша – за продавця локшини. Коли жінка бачила, що погода гарна та ясна, то починала плакати та голосити:

– Який жах! Сонце так пече, погода така гарна, а в моєї дочки у прилавку ніхто не купить парасолі. І за що вона може купити собі їжу? Як дальше бути?

Якщо ж погода була поганою, сирою, падав дощ, то вона знову плакала, але на цей раз вже через іншу дочку.

– Моя дочка торгує локшиною, якщо ж локшина не висохне на сонці, то чим вона тоді буде торгувати? Що ж робити?

Так вона плакала та голосила щодня, не зважаючи на будь-яку погоду. Сусіди не могли ніяк її розрадити, тому вигадали їй глузливе прізвисько «слізлива». Якось їй зустрівся монах, який запитав, чому вона постійно плаче. Тут жінка розповіла йому про всі свої клопоти, переживання та турботи. У відповідь монах голосно розсміявся та сказав:

– Пані, не переймайтеся ви так! Я навчу вас, як потрібно жити, щоби відчути радість кожного дня.

 «Слізлива» бабуся надзвичайно зраділа та стала питати, що їй потрібно робити. Монах сказав:

– Все дуже просто. Вам потрібно тільки перемінити ставлення до життя: коли буде гарна та ясна погода, то ви не думайте про парасолі своєї старшої дочки, а думайте про локшину молодшої:

– Як гарно світить сонце! У молодшої дочки локшина добре підсохне, і торг буде успішний та прибутковий.

Коли буде падати дощ, тоді думайте про парасолі старшої дочки:

– Ось і пішов дощ! Парасолі у дочки будуть гарно продаватися. Вона стане успішною та заможною.

Вислухавши монаха, бабуся зрозуміла сенс життя, тому почала виконувати все так, як її радив монах. З того часу вона не тільки перестала плакати, але весь час була веселою та життєрадісною. І прийшлося її сусідам знову вигадати їй нове прізвисько «весела» бабуся.

«Отож не турбуйтеся, промовлявши: Що будемо їсти, що пити й у що зодягнемося? Про все те побиваються погани. Отець же ваш небесний знає, що вам усе це потрібне. Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт. 6:31-33).

Фото ілюстративне, створене: Gundula Vogel із сайту: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.