Язик – зброя серця

Share

– Ей, ти, дурню! Чи ти чув, як тут проходили солдати? – Запитав чоловік сліпого фермера.

Через хвилинку до нього звернувся інший чоловік:

– Сліпцю, тут проходили солдати?

Трохи згодом пролунав третій голос:

– Пане, ви не чули, чи проходили цією дорогою солдати?

На кінець підійшов ще один чоловік і, поклавши руку на плече фермера, запитав:

– Мій дорогий друже, скажи мені, будь такий добрий, чи цією дорогою йшли люди?

І сліпий чоловік правильно описав тих, хто його запитував: перший був – солдат, другий – капітан, третій – генерал, а четвертий – цар.

Досить часто саме слова показують освіченість та вихованість людини. Язик – це зброя серця, він охороняє людське життя. Досить довгі розмови, гучна мова, грубі та нестримані слова, сповнені злоби та ненависті, – все це погано впливає на здоров’я людини та породжує злість та ненависть в інших, така мова ранить, відсторонює.

Чому так часто можна почути, що мовчання – це золото? Мовчазна людина не має ворогів, хоча, можливо, і друзів також. В неї є час, щоби заглибитися в себе, побачити свої недоліки та помилки. У неї немає схильності шукати це все в інших.

Якщо ви спотикнетесь, то можете щось вивихнути, якщо ж спотикнеться ваш язик, то він завдасть удару вірі та щастю іншій людині. Від цього удару вона може ніколи не оговтатися, рана буде завжди боліти.

Тому використовуйте язик досить обережно. Чим м’якше ви говорите, тим менше ви говорите, чим ніжніше ви говорите, тим краще і для вас, і для інших.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.