Що таке людяність? А нелюдяність?

Share

«Не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не свідкуй криво, поважай батька-матір і люби ближнього твого, як себе самого» (Мт. 19:18-19).

Людяність – любов, повага до людини, взаємодопомога, добро, справедливість, добрі та щирі відносини до всього живого.

В чому ж проявляється ця прекрасна риса?

Багато у чому…

Навколо нас вирує страхітлива війна, котра виплескує на український народ скільки зла, жахіття та гніву, що неможливо й описати та зрозуміти її сенс. «Визволителі» вирізають, випалюють, бомблять все підряд. Міста перетворилися на згарища й руїни. Людей вбивають, ґвалтують, розстрілюють, винищують.

Це і є нелюдяність. Безодня найжахливішого зла вилилася на мирний народ. І ця нелюдяність привела до того, що мільйони людей втікають від смерті в Європу. Їх приймають та зустрічають зовсім чужі, незнайомі люди. Поселяють у свої будинки, дають свою одежу, діляться своєю їжею. Різноманітні спільноти збирають пожертви та допомагають біженцям.

Це і є людяність.

Голлівудська акторка і посолка доброї волі ООН Анджеліна Джолі приїздить до Львова, щоби передати допомогу біженцям і запевнити про свою любов, допомогу та підтримку.

Перша леді США Джил Байден також приїхала в Україну, не побоявшись бомб та ракет. Зустрілася із дітьми-сиротами, біженцями, котрі рятувалися від ракетних обстрілів, із жінками, котрі втратили дітей та рідних.

Це і є людяність.

Народи по цілому світі об’єдналися навколо України, жертвуючи гроші, відвідуючи біженців, постачаючи найнеобхідніші речі. Тут немає відмінностей ані у вірі, ані у національності, ані у расі. Всі від душі допомагають потребуючим. І це є людяність.

Коли в Маріуполі, в підземеллях «Азовсталі» помирають люди, відважні захисники міста, де їх постійно бомблять, намагаючись знищити до єдиного чоловіка, це і є нелюдяність. Адже неможливо без сліз та співчуття дивитися на мужність та муки цих надзвичайних Героїв. Їхньою звитягою захоплюється цілий світ, намагаючись хоч якось допомогти: дарувати волю, забрати поранених, відвідати живих.

Так, Господь бажає, щоби ми любили ближнього як себе самого. Сьогодні ж наш ближній – це кожен житель України, кожен воїн, котрий боронить свою рідну землю, кожен біженець, котрий втікав від смерті та ракетних обстрілів.

о. Михайло Мільчаковський

Зображення: pixabay.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *