Що таке щастя?

Share

Ми очікуємо, що життя стане кращим, коли нам виповниться 18 років, коли ми одружимося, коли отримаємо омріяну роботу, коли у нас з’явиться перша дитина, друга…

Потім ми відчуваємо себе виснаженими, бо наші діти ростуть дуже повільно. І знову починаємо думати, що коли вони виростуть, тоді ми вже точно будемо щасливими. Коли ж вони розпочинають самостійне життя, особливо у свій перехідний вік, то ми знову починаємо жалітися, що з ними тяжко ладнати. І знову сподіваємося, що буде краще, коли вони подолають цей період.

Потім ми знову говоримо, що життя стане кращим, коли ми, на кінець, купимо дорогу машину та більший будинок. Тоді, нарешті, зможемо поїхати на відпочинок, а потім на пенсію. І тут ми розуміємо, що у житті немає такого моменту, коли ми можемо бути щасливими.

Якщо і видається, що ось-ось розпочнеться те омріяне щасливе життя, то завжди на його шляху виникне якась несподівана проблема, незакінчена справа, непогашений борг, котрі вимагають негайного вирішення. Можливо, вже після цього життя буде щасливим. І, якщо ми приглянемося, то побачимо, що ці проблеми безкінечні, бо з них складається все наше життя. Це допомагає нам побачити, що шляху до щастя не існує, бо щастя – це і є той пошук.

Ми повинні цінувати кожну мить свого життя, особливо, коли розділяємо ці щасливі хвилини із тими, хто для нас є дорогим. І пам’ятати, що час нікого не щадить.

Не потрібно чекати, коли закінчиться школа і розпочнеться навчання у виші, коли народяться діти, коли вони підуть до школи, одружаться й розпочнуть жити самостійним життям. Не слід чекати Нового року, весни, осені чи зими, наступної п’ятниці, суботи чи неділі, чи тієї миті, коли смерть постукає у двері, щоби бути щасливим.

Щастя – це шлях, а не доля. Тож працюйте так, ніби ви не потребуєте грошей; любіть так, ніби вас ніколи не ранили; танцюйте так, ніби вас ніхто не бачить.

Фото ілюстративне ThePixelman – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *