Сміливість – дивовижна чеснота

Share

Сміливість – надзвичайна чеснота. Коли смілива людина проявляє свою позицію, тоді інші, дивлячись на її мужність та безстрашність, піднімають свою голови й розпрямлюють свої спини.

Сміливість поширюється швидко. Для цього потрібно, щоби одна відважна людина укріпила віру в інших, відкрила очі інших на правду й істину. І продовжувала жити. Адже в іншому випадку людина не живе, а існує. Існує, коли відмовляється відстоювати справедливість. Існує, коли відмовляється визнавати все те, що є правильним та істинним.

«Хто своє життя зберігає, той його погубить; а хто своє життя погубить задля мене, той його знайде» (Мт. 10:39).

Звичайно, що немає нічого ціннішого у людини, аніж її життя. І вона може його зберегти, але тоді втратить свою людську гідність через страх та боягузтво, втратить свою душу, втратить свій спокій.

У сміливості є свої ризики. Проте вона є благородною й дивовижною чеснотою. Чеснотою, яка здатна підняти народ, який жив у любові і мирі, і стати пліч-о-пліч у боротьбі за свою незалежність. Чеснотою, яка здатна згуртувати, підтримувати, чинити дивовижні речі. Чеснотою, яка приносить у жертву життя, здоров’я, добробут. Чеснотою, яка простих продавців, вчителів, співаків, артистів, хліборобів, машиністів перетворює на справжніх борців та воїнів, якими гордиться увесь український народ і подивляються мужності та звитязі інші народи. Чеснотою, яка додає сили жінкам, відганяючи страх і відчай, коли потрібно боротися за своє життя серед окупації й ворогів, ховаючи від них найцінніше – рідну символіку, за яку віддають життя сотні тисяч героїв.

Живлячись на їхню мужність, інші піднімаються з колін і відстоюють те, що правильне, те, що дороге, те, що любе й близьке серцю. І несуть віру, і наближають перемогу над ворогом.

 

Зображення ілюстративне: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *