Всесвітній День Миру

Share

В 1982 році, в своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародний День Миру (International Day of Peace) як день глобального припинення вогню і відмови від насильства. З того часу цей день, котрий відзначається 21 вересня, залучив мільйони людей, охопивши багато країн та регіонів. Цей день закликає людей не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього.

Зараз сама ідея миру стає державною політикою. Тільки в мирній державі накопичуються її багатства, розвивається культура, зберігаються духовні цінності. Тільки в державі, де панує мир, спокій, злагода, зміцнюється економіка, зростає добробут людей, з молодого покоління формуються справжні громадяни незалежної держави. Адже саме молоде покоління уособлює собою майбутнє й може забезпечити подальший її розвиток.

Дзвін Миру в ООН

Цей дзвін був відлитий із монет, які зібрали діти з 60 країн світу. На дзвоні відомий багатьом напис: «Хай живе мир у всьому світі». Його подарувала в 1954 році Японія  Організації Об’єднаних Націй. Тоді ж дзвін помістили в мальовниче місце в саду західного дворика,  розташованого поряд із Секретаріатом ООН. Хвилиною мовчання вшановують пам’ять тих, хто загинув у військових конфліктах

Нема на всій Землі бажанішого слова, ніж “мир”, ненависнішого, ніж “війна”.

Мир!  Це  слово  звучить по-різному на континентах Землі. Але скрізь воно означає прості й одвічні істини.

Мир – це життя, щастя, радість, чисте небо над головою.

Мир – це упевненість у завтрашньому дні, у своєму майбутньому.

Мир – це можливість спокійно учитися, працювати, любити і поважати одне одного.

Мир – це свято усіх людей, свято всіх дітей. Без миру немає дитинства, немає майбутнього.

Однак, війни на планеті не вщухають майже ніколи. То в одному кінці землі, то в іншому спалахує страшне полум’я, тоді знову гинуть люди, ллється кров, плачуть матері й діти. На жаль, наше бажання вирішувати соціальні, політичні, національні суперечки лише з позиції сили лежить в основі багатьох проблем сучасного світу.

Не менше 43 мільйонів дітей у всьому світі не мають можливості відвідувати заняття у початковій школі через збройні конфлікти.

І, пам’ятаючи про загиблих і нещасних, ми маємо вчитися жити в мирі. Проте це не так вже й легко. Нелегко визнати, що правий хтось інший, а не ти, складно знайти в незрозумілій тобі людині хороші риси. Складно, але необхідно. Заради майбутнього нашого світу.

Для чого військові конфлікти, коли є хвороби, які вбивають без зброї й насильства? Саме проти цього слід боротися, а не прагнути продемонструвати свою вогневу міць і перевагу в силі. Війна і агресія –  не спосіб вирішення проблем, вони  ускладнюють життя, завдаючи багато горя і нещасть.

Для тих, хто  живе в благополуччі, ці слова нічого не значать. Їм важко оцінити  величезну роль Міжнародного Дня Миру для тих, хто чув, як під вікнами будинку вибухають снаряди. І щоб цього більше не сталося, вони готові зробити багато чого.

Спроба донести до людства думку про важливість миру і спокою хоча б 21 вересня вартує і нашої уваги.

День миру в Україні встановлено Указом Президента в 2002 році і відзначається щорічно 21 вересня – в Міжнародний день миру. Таким чином Україна підтримує рішення Генеральної Асамблеї ООН і підтверджує відданість країни ідеалам миру

Мир на землі — це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ.
Мир на землі — це росяні світанки,
Краса і творчість, пісня у гаях.
Мир на землі — це вечори і ранки
Із радістю і щастям у серцях

Мир на землі — це дім і мама, й тато,
Й любові стільки — просто через край!
Це та земля, де щастя є багато
І в кожній хаті — хліба коровай.
Це та земля, де сміх і пісня лине,
А діти йдуть до школи знов і знов.
Й ніколи у боях ніхто не гине,
Бо там господар — щастя і любов.

Мар’яна Кугутяк

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.