Як не завдати болю у шлюбі

Share

Пригадаймо собі створення світу. Уявімо собі таку картину: неймовірна різноманітність птахів, тварин та комах наповнювали Едемський сад. До нашого часу чимало із них вимерло, не залишивши по собі навіть сліду свого колишнього існування. Про інших ми можемо дізнатися із різноманітних джерел, а це, звичайно, зайняло б у нас чимало часу. Така різноманітність тваринного та рослинного світу наповнювали рай, де перебували Адам, Єва та Господь. Уявімо собі іншу картину: всі ці комашки, тварини, птахи, всі ті живі створіння підходять до людини, щоби вона, не маючи жодної інформації про них, надали їм імена.

Чи можемо ми підрахувати той час, котрий Адам потратив, щоби закінчити це завдання? Тижні? Місяці? Роки? Цього ми не знаємо, але знаємо одне, що ця процедура відбулася не миттєво. Бог створив людину, надавши їй здатність служити іншим; людину, котра існує не просто для самої себе, але для інших.

Адам повинен був взяти на себе постійну турботу та піклування над усім живим створеним світом. І саме в цьому він зумів відкрити себе. Адже всі ті потреби інших були перед Адамом кожного дня, впродовж довгого часу. Служіння стало для нього частиною його самого.

В подружньому житті відбувається щось схоже. Адже тут також є чимало потреб, з якими ми зустрічаємося щоденно. Господь спостерігав за Адамом і бачивм його потребу в іденичності. Тварини були створені Богом, але саме ідентичності їм надала людина. Кожна тварини отримала від людини ім’я та завдання. Адам стає служителем, як і його Небесний Отець.

В процесі цього всього Бог надає Адаму здатність бути відповідальним за потреби та ідентичність тих, хто перебуває поруч. І саме це навчання стало підготовкою до фінального створення світу: до створення жінки та подружжя.

Процес служіння є дуже важливим. Якщо б Адам не служив до подружжя, то він не змумів би повністю підготувати себе до потреб жінки, шлюбу та сім’ї.

Вступаючи в пожружжя, ми очікуємо, що нам будуть служити, замість того, щоби ми самі це робили. І вже з самого початку ми самі собі створюємо непотрібну біль та непорозуміння. Якщо чоловік та жінка не готові служити один одному та іншим, то вони не повинні поспішати створювати подружжя.

В процесі такого служіння Адам вияснив для себе декілька уроків. Він навчився бути відповідальним за когось, навчився постійності, креативності, праці, покірності Господу та радості від спілкування із Ним. Він навчився добре виконувати свою роботу. І виконав своє призначення на відмінно.

Пожружжя дуже схоже на все це. Бог виконує Свою надприродну частину, а ми виконуємо свою, служачи один одному.

Фото ілюстративне: wirestock – www.freepik.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.