Не покладатися на земні багатства

Share

За останні роки ми всі стали свідками економічних та політичних криз. І не просто були свідками, але в певній мірі від них постраждали. Економічні коливання лишній раз підкреслюють, що ми живемо у суспільстві, котре зорієнтоване на земні блага. Ми дуже легко звикаємо до комфорту, до зручностей, із наших телевізорів, моніторів та гаджетів сиплеться на нас величезна кількість реклами. Наше повсякденне життя крутиться навколо нових надбань: автомобілів, комп’ютерів, побутової техніки, фінансових інвестицій.

Всі ми піддаємося спокусі потрапити в пастку, про котру попереджає Ісус: «Ніхто не може двом панам служити: бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або триматиметься одного, а того знехтує. Не можете Богові служити – і мамоні» (Мт. 6:24). Пригадаймо також, що матеріальні багатства не дозволили юнаку увійти в Царство Небесне (див. Мр. 10:17-22).

Якщо сенс свого життя ми вбачаємо в земних благах, то вони перетворюються на камінь спотикання на шляху спасіння. Тому й не дивно, що Господь посилає на нас різноманітні випробування, щоби таким чином відучити нас від матеріальних речей.

Страждання та випробовування показують, що матеріальні речі не допоможуть нам перейти через період болю та потрясінь. В часі випробувань Господь відкриває нам необхідність того, щоби залишити свої  надбання та багатства, щоб ми перестали гонитись за вітром, а звернулись до Нього.

Ми можемо для себе взяти за приклад Мойсея, який відмовився від будь-якої земної підтримки. «Вірою Мойсей, коли був виріс, відрікся зватися сином дочки фараона; волів радше страждати разом з людом Божим, ніж дознавати дочасної гріховної втіхи, бо, дивлячись на нагороду, вважав за більше багатство наругу вибраного народу від скарбів Єгипту» (Євр. 11:24-26).

Мойсей виховувався в домі фараона протягом сорока років, отримав добру освіту, як принц Єгипту. Стоячи на вершині влади, не відвертався від бід своїх співвітчизників-ізраїльтян. Коли Господь покликав його до себе для здійснення важливої справи, то він відгукнувся на цей поклик.

Так само в нашому житті, ми зустрічаємось із різними випробуваннями стражданнями, їхньою метою є укріпити нашу віру, нагадати нам про минущість нашого життя, щоб ми були стійкими у нашому житті та служінні.

Щоб в кінці-кінців ми зрозуміли, що Господь є Творцем усього, а тому то Він і використовує всі можливі засоби задля плану по відношенню до нас. Ось нам залишається зрозуміти одне: чим більше різних «продвинутих» речей будуть нас захоплювати, чим більше ми будемо ганятись за новими гаджетами, тим все більше і більше ми будемо віддалятися від Бога.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *