о. Юрій Зеленчук

o_jurii_zelen4ykо. Юрій Зеленчук народився 21 червня 1987 року Божого, в с. Зелена Надвірнянського району, Івано-Франківської області, в національно-свідомій і глибоко-релігійній родині.   З 1-4-тий клас навчався в Фентеральській початковій школі. З 5-7-ий клас навчався у Пасічнянській середньо-освітній школі, після якої поступив до Надвірнянського ліцею на факультет гуманітарних наук.

Після успішного закінчення  Надвірнянського ліцею у 2004 році з рекомендації о. Григорія Сімкайла та благословення Владики Павла Василика поступив до Івано-Франківської Теологічної Академії та проходив духовну формацію у Івано-Франківській Духовній Семінарії, яку закінчив у 2011 році та здобув вищу освіту із ступенем Магістра Теології.

В 2009 року призначений головою Єпархіального кооперативу   Коломийсько-Чернівецької Єпархії “Святе Сімейство”.

Перший ступінь священства, дияконські свячення, прийняв в день празника Святого Миколая, 19 грудня 2009 р. Б., з рук Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії  УГКЦ Миколи Сімкайла, в Катедральному Соборі Преображення Христового м. Коломия. Дияконську практику проходив в м. Надвірна при пароху та декану о. м. Григорію Сімкайлу.

Ієрейські свячення прийняв у Світлий Понеділок 25 квітня 2011 р.Б., з рук Правлячого Архієрея Миколая Сімкайла  УГКЦ, в Соборі Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Надвірна.

У 2011 призначений адміністратором для формування парафії  та відповідальним за будівництво церкви Покрову Пресвятої Богородиці у м. Надвірна, м-р. Руднєва.

До грудня 2011 року в м-р. Руднєва було збудовано Богослужбову каплицю, а 11 грудня 2011 відбулася посвята Правлячим Архієреєм Миколою Сімкайлом.

Також навчався та здобув в 2012 році другу повну вищу освіту в Івано-Франківському Університеті Права імені Короля Данила Галицького.

05 травня 2017 р.Б. Правлячим Архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії преосвященним єпископом Кир Василієм (Івасюком) нагороджений високою церковною нагородою – Жовтим Ієрейським Хрестом.

Одружений, виховує двох дітей.