Очистімо свої серця від ідолів….

Share

На шляху Різдвяного посту кожному із нас потрібно роздумати над своїм життям, над очищенням душ та сердець від різноманітних спокус та пристрастей, ідолів та суєтності.

І тут на допомогу нам приходять Дві Божі Заповіді, котрі допоможуть нам відкинути своїх ідолів, відновити та направити свої життя.

«Нехай не буде в тебе інших богів, окрім Мене» (Вих. 20:3).

Які влучні слова: Господь проголошує кожному творінню, що Він – Бог, Господь та Творець. І Його перша Заповідь наголошує, щоби у нас не було інших богів. Він – Єдиний Бог, тому в нас не повинно бути якихось інших богів. Служити іншим богам означає знаходитися в світі фантазій та помилок. Бог не перебуває в світі фантазій, але в реальності, і ця реальність основується на тому, що Він Єдиний є Богом.

Розглянувши своє життя, ми можемо поставити собі такі запитання: Чи звертаємося ми до Бога, коли нам важко? Чи наша поведінка свідчить, що ми віримо в Єдиного Бога? Чи шукаємо та прославляємо свого Творця? Якщо б хтось записав відео нашого життя, то чи ми б побачили, що Він – Бог нашого життя? Чи ми б побачили, що слухаємо Його та підпорядковуємося Його святій волі? Чи виконуємо волю Господа, чи вперто просуваємо свою волю? Саме, відповідаючи на ці питання, ми можемо побачити чи в нашому житті існують інші боги, окрім Єдиного Господа.

«Не робитимеш собі ніякого тесаного кумира, ані подобини того, що вгорі, на небі, ні того, що внизу, на землі, ні того, що попід землею, в водах.

Не падатимеш перед ними ниць і не служитимеш їм, бо я Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління тих, хто ненавидять мене, і творю милосердя до тисячного покоління тим, хто люблять мене і бережуть заповіді мої» (Вих. 20:4-6).

 Звичайно, що в наш час розумні люди не будуть поклонятися ідолам із каменю, дерева чи металу. Та й більшість людей розуміють, що ідоли не обділені жодною силою та могутністю. Проте чи розуміємо ми, що все ж таки ми маємо свого ідола. І цей ідол, як не дивно, знаходиться в таких словах: я, мені, моє. Коли люди поклоняються йому, то міряють все відносно своїх здібностей та сильних сторін. І вже в їхніх життях вони покладаються тільки на себе та свої обмежені сили, – і Господь їм зовсім не потрібен.

А ця заповідь показує нам, як Господь описує взаємовідносини із Ним: ми або любимо Його, або ненавидимо. І це ми бачимо впродовж всієї Біблії: люди неспроможні служити двом панам, бо тоді вони будуть любити одного, іншого ж ненавидіти.

Нам, християнам, на порозі зустрічі Христового Різдва, слід йти за Господом, бо тільки в Ньому Одному ми віднайдемо гарантію захисту від своїх ідолів.

Фото: pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *