Як виграти війну за свій розум

Share

Апостол Павло навчає Церкву в Римі: «І не вподібнюйтеся до цього світу, але перемінюйтесь обновленням вашого розуму, щоб ви переконувалися, що то є воля Божа, що добре, що угодне, що досконале» (Рим. 12:2). Згодом, навчаючи Церкву в Коринті, говорить: «Ми живемо як люди, але не воюємо із спонук тілесних, бо зброя нашої боротьби не тілесна, а сильна в Бозі; ми руйнуємо задуми і всяку гордість, що повстає проти спізнання Бога, і беремо в полон усякий розум на послух Христові» (ІІ Кор. 10:5).

В жорстокому світі, де на кожному кроці нас очікують вороги нашої душі, щоби знищити та відвернути від Бога, ми повинні щоденно обновлювати свій розум істиною Євангелія.

Досліджуймо свої думки

Давайте пригадаймо собі: чи ми коли-небудь звертали увагу на те, що відбувається в нашому розумі?

На те, що ми чуємо?

На те, про що ми думаємо?

На те, в кого ми віримо?

Перед нами постійно постають слова та ідеї, світогляди та погляди. Наші особисті історії повні розчарувань, зверхності, болю. А наші серця та розум чують брехню, обман, звинувачення, які виходять від світу, тіла та диявола.

Нам потрібно вважати на свої помисли та досліджувати їх. Для того ми повинні взяти під контроль наші думки. Потім досить уважно їх вивчити, щоби знати та усвідомлювати про що саме ми думаємо, в кого чи що віримо і чому саме так відбувається.

 Так ми зможемо побачити: чи наші думки переплітаються з Христовою істиною, чи вони направлені на нове життя з Ним. Вороги нашої душі говорять брехню про Бога, щоби спокусити нас, породити недовіру у відносинах, щоби знищити нас та звести у вічну погибель.

Підкоряймо свій розум

Підкоряймо свої думки, просімо Святого Духа про допомогу. Нам був посланий Святий Дух, щоби відкрити істину про Христа і докорити в тому, що не відповідає Євангелію: «І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував…» (Ів. 14:16).

Ми повинні просити Святого Духа, щоби Він свідчив нам про Ісуса Христа, щоби Він допоміг нам зрозуміти своє призначення, щоби відкрив нам, що є правдою, а що брехнею, що підкидає нам диявол, на що ми повинні покладати свою надію. Звичайно, що нам відоме життя Ісуса, Його смерть та воскресіння, проте ми повинні прохати Духа Святого, щоби допоміг нам триматися цієї віри і завжди пам’ятати те, що для нас зробив Ісус.

Розпізнаймо плоди

Якщо ми приймемо свідчення та керівництво Святого Духа, тоді отримаємо плід Духа.

Апостол Павло описує плоди Святого Духа: «Любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (Гал. 5:22-23). Ці всі плоди наповнювали життя Ісуса. З іншої сторони вчинки тіла суперечать прикладу Христа: «Учинки ж тіла явні: розпуста, нечистота, розгнузданість, ідолослужба, чари, ворогування, свари, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, зависті, пияцтво, гульня і таке інше, про що я вас попереджаю» (Гал 5:19-21).

 Одним із позитивних способів боротьби за розум – це розпізнавання плоду, котрий ми приносимо. Якщо плід не схожий на плоди Святого Духа чи на життя Ісуса, то, відповідно, в цей момент наш розум перебуває на значній віддалі від Ісуса. Він кориться комусь іншому, тому, хто аж ніяк не дбає про наше спасіння.

Святий Дух викриває нас та провадить до покаяння. Покаяння – це не просто зміна поведінки, це зміна переконань, завдяки яким змінюється і сама поведінка. Нам потрібно довіритися Святому Духу, прохати, щоби Він нам показав, де ми повірили брехні та привів нас до Ісуса, відкрив очі, щоби ми змогли побачити наше серце та душу.

Удар у відповідь

Боротьба в нашому розумі – це не пасивна, а активна дія, вирішальна боротьба, в котрій нам допомагає сила Божа та духовна зброя, яку ми віднаходимо в словах Євангелія.

Апостол Павло настановляє Церкву в Ефесі: «Нарешті кріпіться в Господі та в могутності його сили. Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським» (Еф. 6:10-11). Згодом він описує ту зброю, котра стає для нас можливою через Євангеліє: «Стійте, отже, підперезавши правдою бедра ваші, вдягнувшись у броню справедливості і, взувши ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру. А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже. Моліться завжди в дусі всякою молитвою і благанням, і для того, чуваючи з повною витривалістю» (Еф. 6:14-18)

Ми воюємо, підперезавши себе істиною Євангелія, немов поясом, котрий тримає всю іншу зброю. Наші серця захищені бронею праведності Ісуса. У нас є готовність – незволікаюча, миттєва – втікати від зла, визволятися від гріха, страху та сорому. Завдяки Христу наші гріхи прощені, страх – знищений, сором –  вкритий, бо Він переміг наших ворогів.

Візьмімо щит віри. І від сьогодні почнімо вірити у все те, що Бог здійснив для нас в ім’я Ісуса Христа.

Вкриймо свій розум шоломом спасіння, щоби захиститися від брехні, звинувачень та спокус, з якими ще не раз нам прийдеться зустрітися.

Використовуймо скрізь такий могутній та всеперемагаючий меч, Боже Слово.

Проголошуймо істину про Ісуса, щоби відбити атаку диявола.

Не переставаймо покладатися на Святого Духа в молитві. Адже зброї у боротьбі із дияволом ніколи не буває забагато.

 Нам потрібно нанести дияволу удар у відповідь, покладаючись на істину Євангелія та силу Святого Духа. Вже сьогодні вступаймо у відкритий бій за спасіння своєї душі та вічне життя, не покладаймо це на завтра, якого може і не бути.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *