День матері на Надвірнянських парафіях

Share

 Друга неділя травня є особливою, адже цього дня ми вітаємо наших матусь із Днем Матері. В цей день на парафіях Надвірнянського деканату була вшанована найрідніша для кожної людини особа – Мати. Адже вона привела нас до життя, подарувала можливість бачити цей світ, насолоджуватися кожною миттю життя.

День Матері – найзворушливіше свято, адже кожен із нас, починаючи з раннього дитинства і аж до останніх своїх днів на землі, несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами.

Протягом усіх століть існування людства оспівується краса материнства. Щасливими та добрими виростають ті діти, котрі виховуються під крилом матері-християнки. Благополучним та висококультурним є те суспільство, яке шанує та дбає  про жінку-матір.

Це свято з’єднало усіх матерів Надвірнянського деканату, які приймали вітання по своїх парафіях. Скільки теплих, щирих, душевних слів було сказано у їхню адресу. Кожна дитини старалася показати ту любов, ніжність, яку відчуває до своєї матері, дякуючи їй за недоспані ночі, за щоденні клопоти та турботи, за велику відданість та переживання.

Священики наголосили на великій ролі матері для всіх людей. Адже вона – мати, зовсім не має ані вихідних, ані лікарняних, піклуючись кожної хвилинки про своїх дітей.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. В Україні – цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.

 

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.