Надвірнянці вшанували героїв Небесної Сотні

Share

20 лютого ввійшло в історію нашого народу, як день скорботи та вшанування героїв, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), відстоюючи права і свободи людини.

Саме в ці дні, три роки тому, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану, їх було названо Небесною Сотнею.

20 лютого 2017 року на майдані Шевченка зібрались жителі Надвірнянщини, щоб згадати про події трьох річної давності та молитовно вшанувати загиблих Героїв. Серед присутніх були: міський голова Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської Районної Ради Іван Гурмак, представники міської та районної влади.

Панахиду за упокій Небесної Сотні очолив Правлячий Архиєрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василій (Івасюк). З яким молились священики Надвірнянського протопресвітеріату УГКЦ із протопресвітером Надвірняньким о. Андрієм Бакотою та духовенство УПЦ КП.

У своєму слові Владика Василій наголошував: «Герої не вмирають, вони живі поки ми про них пам’ятаємо… ми маємо пам’ятати якою ціною отримали право на вибір бути українцем… Народне прислів’я говорить: «коли всім народом дмухнути ураган буде». Наш український народ дмухнув у бік зла, фальші, лицемірства, корупції. Народ, який усвідомив свою ціну життя і свободи може збудувати рідну хату про яку писав митрополит Андрей Шептицький, у своєму заповіті до всього українського народу».

Самодіяльні колективи району підготували невеличкий концерт, також до слова були запрошені очевидці та учасники подій Революції Гідності.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.