У Надвірній відзначили День пам’яті та примирення

Share

З 2015 року 8 травня відзначається в Україні як День пам’яті та примирення, день, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни, а також день примирення між країнами-учасниками Другої світової війни.

Під час Другої світової війни в Україні загинули, за різними оцінками, від 8 до 10 млн людей, з них цивільного населення – близько 5 млн. Водночас 2,2 млн було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 млн втратили притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Сьогодні, 8 травня, на Майдані Т. Г. Шевченка в м. Надвірній, пройшли заходи приурочені Дню пам’яті та примирення.

Заупокійні богослуження було проведено священиками Надвірнянського протопресвітеріату УГКЦ, котрі очолив о. Андрій Бакота, протопресвітер Надвірнянський.

Вшанувати пам’ять полеглих прийшли представники районної та місцевої влад, учні та студенти Надвірнянського коледжу, ліцеїсти Прикарпатського військово-спортивного ліцею, учасники бойових дій, громадськість краю.

п. В. Свягла виступив на віче з історичною довідкою про Другу світову війну. З невеликою концертною програмою виступили: В. Чудновський, Юлія Буній, дует Соломії Філюк та Вікторії Осташук.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.