Великодні Гаївки на парафіях нашого деканату

Share

Багата українська традиція і на Великодні свята. В ці дні радісно перегукуються дзвони, провіщаючи всім людям про величний празник Христового Воскресіння, будячи землю від зимового сну. Біля Церков збирається люд Божий: молодь забавляється, а дорослі радіють, дивлячись на своїх нащадків, які весело виводять гаївки.

Хоча самі гаївки прийшли до нас ще з дохристиянської доби, проте набули глибокого християнського значення та розповсюдження. Сама ж традиції водити гаївки передавалася з покоління в покоління, навчаючи дітей не забувати свої традиції та радіти світлому празнику Христового Воскресіння.

Під час Великодніх свят гаївки також проводилися у Церквах Надвірнянського протопресвітерату: прокатедральний Собор Благовіщення ПДМ м. Надвірна; церква Рівноапостольних Володимира та Ольги с. Верхній Майдан; церква Св. Миколая с. Гвізд.

Священики зорганізували молодь та дітей до проведення гаївок, відроджуючи традицію величальних великодніх пісень. На подвір’ї Церков велелюдно та гамірно, в повітрі лунають мелодійні гаївки. Надзвичайно прекрасні гаївки, які лунають із вуст старих людей, які крізь роки донесли до нашої молоді те відчуття Божої благодаті.

 

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *