Чи продовжує діяти сьогодні Святий Дух?

Share

Прочитавши вперше Новий Завіт, ми б підвели підсумок і зробили б висновок, що більше не існує вже ані пророків, ані апостолів. Проте справа Христа продовжується, бо Він Сам сказав: «Ось я даю вам владу наступати на зміїв, скорпіонів і на всю ворожу силу – й ніщо вам не пошкодить» (Лк. 10:19).

Ісус постійно наголошував, що ті, хто будуть вірити у Нього, будуть творити набагато більші діла: «Хто вірує в Мене, той учинить діла, які чиню Я, і ще більші від них він учинить» (Ів. 14:12). В книзі Діянь ми бачимо, як християни виганяють бісів, виліковують хворих, воскресають мертвих. І всі ці діла вони роблять, бо мають міцну віру в Христа. А цю міцну віру вони отримали, як дар, від Святого Духа.

Коли апостоли зібралися разом у світлиці, то почули шум вітру, а потім побачили полум’яні язики, які спустилися на їхні голови. І після цього вони почали розмовляти мовами, котрих ніколи раніше не знали. Ця подія зацікавила народ. Після проповіді апостола Петра три тисячі чоловік повірили у Христа.

Шум вітру, вогню, говоріння мовами – це важливі складові чуда, які були необхідні для народу, щоби він повірив у Христа. Проте найбільше чудо відбулося тоді, коли Петро, котрий тричі відрікся від Ісуса, промовив сміливу проповідь. Петро, отримавши силу від Святого Духа, ревно та завзято захищав свою віру.

В день П’ятидесятниці небо зійшло на землю. Святий Дух «наповнив» кімнату і «наповнив» учнів. Вони отримали силу та міць Духа, щоби виконати усю ту працю, котру доручив їм Ісус. І учні розпочали свою нелегку дорогу.

Ще до закінчення дня П’ятидесятниці люди зі всієї Римської імперії увірували у Христа – люди із Єгипту, Лівії, Месопотамії, Риму, Персії та інших країн. П’ятидесятниця розбила усі расові й культурні бар’єри, Дух Святий зійшов на «на всяке тіло» (Діян. 2:17). І сьогодні Він сходить на кожного із нас, бо усі ми є послідовниками Христа, віримо у Нього та прагнемо спасіння й вічного Небесного Царства.

І за словами апостола Петра: «Покайтесь», каже, «і нехай кожний з вас охреститься в ім’я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа. Для вас бо ця обітниця і для дітей ваших та й для всіх тих, що далеко, скільки б їх покликав Господь, наш Бог» (Діян. 2:38-39).

Найбільший дар, котрий може отримати грішник – це спасіння; найвеличніший дар, котрий може отримати християнин – це міць та силу Святого Духа. Молімося, щоби у цей величний день Дух святий не оминув нас, а обдарував Своїми щедрими дарами й плодами.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.