Християнська чеснота – що це?

Share

З самого початку поняття чеснота означало: те, що дивує в людині, надає їй вартості. Для грецької античності чеснота була основних поняттям моралі. Для християнських авторів життя в чесноті – це життя у виконанні Божих Заповідей. Східні Отці чесноту відносять до первісної природи щойно після створення Бога.

Вчення Нового Завіту говорить про любов як чесноту, яка вводить людину в таїнство Бога. Любов, хоча і називається єдиною чеснотою, проте вона містить у собі красу та розмаїтість усіх інших чеснот. Проте багато аскетичних письменників схильні думати, що чеснот є багато, що вони є відмінними між собою, але завжди залишаються в єдності. Неможливо, щоб одна чеснота існувала без іншої чесноти, бо тоді вона буде недосконала.

Класифікація чеснот ґрунтується на досить простій схем: людина мислить, має бажання, опирається злу, а, отже, і праведністю в думках є розважливість, у бажаннях – стриманість, у боротьбі із злом – мужність, а всіма трьома керує справедливість.

Відділяють природні чесноти від набутих. Усі чесноти можемо розглядати як участь у Бозі, але, одночасно, усі вимагають певного зусилля зі сторони людини. Є деякі чесноти, в яких нам потрібно вдосконалюватися, а ще інші нам слід оберігати, а інших чеснот слід прагнути поки не досягли своєї мети.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.