Усікновення Чесної Глави Івана Хрестителя

Share

Святий Предтеча та Хреститель Господній Іван – це один із найвеличніших пророків Святого Письма. Він завершує історію Старозавітної Церкви, розпочинаючи  епоху Нового Завіту. Син священика Захарії та праведної Єлизавети, Іван Предтеча народився півроку швидше за Самого Ісуса. Архангел Гавриїл також був провісником його народження.

Церковні піснеспіви називають його «світлішим за ранкову зірку», котра звіщала народження Христа. У віці 30 років він виходить на проповідь. На березі річки Йордан закликає всіх людей до покаяння та до прийняття Спасителя світу. Він хрестить Єдинородного Сина Божого у водах Йордану та стає свідком таїнственної появи Пресвятої Тройці в день Хрещення Спасителя. Проте досить скоро він приймає мученицьку смерть: викриваючи гріх Ірода Антипи, який залишив свою законну дружину, а жив із дружиною свого брата – Іродіадою.

Євангелії від Матея та Марка описують остання дні його життя: одного разу під час святкування дочка Іродіади танцювала і так догодила царю, що той пообіцяв виконати будь-яке її побажання. Мати радить їй попрохати в Ірода голову Івана Хрестителя. Боячись порушити дану обіцянку, яку він промовив перед своїми гостями, Ірод віддає наказ стратити Івана Предтечу. Його голову принесли Іродіаді, та віддала наказ закопати її без будь яких почестей. Проте благочестива дружина одного домоправителя віднайшла голову і закопала на Єлеонській горі. Пізніше голову Іван Хрестителя ще двічі віднаходили. Всі ці події Церква згадує із торжественним сумом та радістю.

В день коли згадується усікновення голови Івана Хрестителя Церква встановила строгий піст, як вираження скорботи християн щодо кончини цього великого Праведника.

Його мучеництво – це торжество Божої правди. Правди, котра не кориться перед сильними цього світу, котра видається такою незручною, але якій залишався вірних Іван Предтеча.

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.