Введення в Храм Пречистої Діви Марії

Share

Наша Церква 4 грудня відзначає празник Введення в Храм Пречистої Діви Марії – це друге дванадесяте богородичне свято церковного року. В цей день християни згадують, як святі Йоаким та Анна привели свою трьохлітню дитину в Єрусалимський Храм. Так вони виконали обітницю, яку дали Богові: їхня дочка буде служити Йому. Діва Марія жила при Єрусалимському Храмі до заручин із праведним Йосифом.

Святе Передання описує, що праведні Йоаким та Анна до глибокої старості були бездітними. Кожного дня вони приносили свої молитви Богові, прохаючи про дитину. Вони дали обіцянку Богу, якщо народиться дитя, то його буде віддано на служіння Йому. До трьох років Марія жила з батьками в Назареті. Коли Їй минуло три роки, Йоаким та Анна, зібравши рідню та знайомих, під співи священних пісень та із засвіченими свічками, повели свою доньку в Єрусалимський Храм.

Богородиця легко піднялася крутими сходинками, не дивлячись на те, що була зовсім маленькою. Наверху її вже очікував первосвященик, щоби благословити. Згідно деяких джерел ним був святий Захарія, батько пророка Йоана Предтечі. Правелні Йоаким та Анна, залишивши дочку в Храмі, повернулися додому.

Захарії було одкровення від Господа, тому він вводить Марію в Святая Святих – місце, куди дозволялося входити тільки первосвященику, тільки один раз в рік. З цього дивовижного моменту починається довга, славна та тяжка дорога Божої Матері.

Минали роки, Богородиця жила та служила при Храмі. Проводила свої дні в молитві, вивчала Святе Писання аж до того часу, коли відбулися заручини із праведним Йосифом.

«Незбагненні Божі і Божественні тайни бачимо в Діві, благодать явлену і явно діючу, й радіємо; образ дивний і невимовний зрозуміти не можемо — як обрана єдина Чиста явилася вищою за творіння видиме і невидиме? Тому, бажаючи Її прославити, вжахаємося розумом же і словом, але, насмілившись, проповідуємо і величаємо: Вона є оселя небесна» (Ікос утрені Введення ПДМ).

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.