Вперше з нагоди Храмового празнику у місті Надвірна зазвучав карильйон
7 квітня відбулись урочистості з нагоди храмового празника прокатедрального собору Благовіщення ПДМ міста Надвірна.
Урочисту Божественну Літургію очолив протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії о. Богдан Іванюк у співслужінні настоятеля прокатедрального Собору о. Андрія Бакоти та запрошених священиків.
Святкову проповідь виголосив о. Богдан Іванюк, в якій наголосив на важливість сказати «Так» на дар материнства жінці чи молодій матері, бо від цього залежить наше майбутнє. Часто злий дух, а іноді і оточення, промовляє і закликає до дитиновбивства. Ми, народжені, можемо захищатись від вбивці, а дитина, в лоні матері залежить від своїх батьків, – наголосив проповідник, звертаючись до вірних у проповіді з нагоди свята.
На завершення богослужінь, о. Андрій Бакота настоятель прокатедрального Собору та декан Надвірнянського деканату, висловив подячне слово духовенству та вірним, що прибули з різних парафій деканату. Після чого відбулося «Многоліття» та водосвяття.
За сприяння міського голови м. Надвірна п. Зіновія Андрійовича і депутата Івано-Франківської обласної ради п. Руслана Осташука з м. Києва привезений карильйон в честь храмового празника.
На карильйоні було виконано ряд релігійних музичних творів.
Источник http://service-joomla.ru/plagini/item/19-allvideos.html
Для довідки:
Ідея карильйону виходить з бельгійського міста Мехелен, де в дзвіниці Санкт-Ромбатського собору ще в XV столітті було створено один з перших інструментів, що у добу пізнього Середньовіччя набули поширення по церквах і соборах Західної Європи, перш за все, в Бельгії, Франції, Нідерландах тощо.
На карильйоні грають вручну за допомогою спеціальної клавіатури, сполученої зі дзвонами і розташованої поруч. У випадку фортепіанної системи клавіш це дає змогу виконувати не лише передзвін, а й складні музичні твори.
У світі нараховується понад півтисячі карильйонів. Карильйон, що використовує бронзові дзвони, можна віднести до найважчих музичних інструментів. Аби грати нескладну мелодію, слід мати 23 дзвони, що дасть діапазон у дві октави. При збільшенні кількості дзвонів можна довести діапазон до шести октав.