10 реальних доказів того, що біблійні історії мали реальні основи

Share

Багато людей вважають, що біблійні історії – вигадка. Проте сьогодні існує багато археологічних знахідок та результатів наукових досліджень, які доказують, що багато подій, які описані в Біблії, мають свої реальні основи.

1. Будова Ковчегу
В 2014 році чотири студенти-фізики з університету Лестера вирішили перевірити правдивість інструкції, за якою будувався Ковчег Ноя. Опис знаходився в книзі Буття (Пор. Бут 6:13-32). Вони хотіли доказати чи зможе плавати ковчег, який мав розміри: 300 ліктів довжини, 50 ліктів ширини та 30 ліктів висоти. Одиниця виміру «лікоть» приблизно дорівнює 48 сентиментам, а це означає, що ковчег мав 145 метрів довжини, 24 метра ширини та 14 метрів висоти. В наш час практично такі розміри мають невеликі вантажні кораблі.

Біблія стверджує, що ковчег був створений із дерева гофер. На жаль, в наш час ніхто не знає, що це за порода. Припускають, що це різновид кипарису, тому саме його студенти взяли для своїх розрахунків. Оскільки порожній ковчег буде важити десь приблизно 12 мільйонів кілограм, то розрахунки показали, що корабель такої форми міг би перевозити майже 51 мільйон кілограм вантажу.

В Біблії сказано, що на Ковчег було взято «З усього, що живе, з усякого тіла… по двоє з кожного роду, щоб зберегти їх живими з тобою. Нехай будуть самець і самиця, з кожного роду птаства, з кожного роду скоту й з кожного роду земних плазунів, по двоє з кожного роду… щоб зберегти їх живими» (Бут. 6:19-20). Студенти підрахували, що на борту Ковчега змогли б поміститися 35 000 пар різноманітних тварин (тварини, які могли вижити самостійно під час Потопу, не враховуються).

2. Влада Ієзавелі
Підступна Ієзавель досить часто згадується в книзі Царств. В ІХ столітті до нашої ери вона вийшла заміж за ізраїльського царя Ахава, хоча сама була фінікійкою та поклонялася божеству Ваалу. Згідно Біблії, цариця Ієзавель хотіла навернути в свою релігію ізраїльтян та була готова повбивати всіх єврейських пророків. Ієзавель ставила н печатку Ахава на різноманітних документах, котрі пришвидшували введення та поширення нової релігії. Це не залишилося непомітним, чаша терпіння пеепповнилася і царицю викинули з вікна на розтерзання собак.

Історики вже давно припускали, що цариця Ієзавель могла сама затверджувати закони в Ізраїлі, незалежно від Ахава. Підтвердження цьому знаходиться в кам’яній печатці, яку віднайшли в Ізраїлі в 1964 року, на якій була зображена подвійна кобра, сокіл Гора та крилатий сонячний диск, який згідно Старого Завіту трактувався як знак королівської влади. Ряд вчених припускають, що це була особиста печатка Ієзавелі, але підтвердження правдивості цієї печатки так і не було підтверджено.

3. Єврейський первосвященик Каяфа
Каяфа, про якого згадується в Євангеліях від Івана, Матея, Луки та Діяннях Апостлів, був первосвящеником Юдеї. Саме він знаходився на суді, де прийняв та підтвердив смертну кару Ісусу через розп’яття. В 1990 році працівники, які розширювали дорогу в Єрусалимі, знайшли стародавню печеру, в якій було поховано 12 коробок з кістками мертвих. На одній з них зберігся напис: «Йосип, син Каяфи». В іншій коробці були знайдені кістки 60-літнього чоловіка, що відповідали віку Каяфи на час його смерті. Археологи також відмітили, що в одній із коробок зберігалися 43 бронзові монети І століття.

4. Силоамська купіль
Євангеліє від Івана відкриває історію про те, як Ісус повернув зір сліпому, помазавши його очі глиною, а потім, змивши їх водою із Силоамської купелі. Цей басейн був основним водним резервуаром в Єрусалимі в часи Старого Завіту, але був знищений завойовниками за декілька століть до народження Ісуса Христа. Пізніше купіль відновили, про те не було жодного доказу, що вона існувала в І столітті. Проте Силоамська купіль була знайдена саме там, де про неї описує Євангеліє від Івана. В 2004 році працівники, які відновлювали пошкоджену каналізаційну лінію, знайшли сходинки, які вели до басейну. Археологи розкопали сам басейн, який зображав трапецію, довжиною 69 метри. Басейн, можливо, використовувався для ритуальний купань, плавання чи забезпечення жителів міста прісною водою.

5. Будинок, де виріс Ісус
Хоча деякі люди і тепер стверджують, що Ісус ніколи не існував, інші переконують, що Ісус насправді народився біля 4 року до нашої ери та був вихований в єврейській вірі в Назареті. Археолог Кен Дарк вважає, що він віднайшов будинок І століття, в якому протікало дитинство Ісуса. В 1880 році черниці вперше помітили дерев’яно-кам’яне житло, яке було побудоване на схилі пагорба.

Артефакти, знайдені в будинку, дозолили археологам вважати, що там проживала єврейська сім’я. Наприклад, вапняні горшки використовували переважно євреї, тому що вапняк вважався особливо чистим. Також зберігся шотландський тест VІ століття, який описує паломництво на Святу Землю, в тому числі відвідування Церкви в Назареті, на місці якої знаходився будинок, в якому протікало дитинство Господа. Хоча будинок був запущений впродовж І століття нашої ери, Дарк стверджує, що в часи візантійського періоду, коли він був прикрашений мозаїкою, він вважався будинком Ісуса. Візантійці також побудували Церкву біля будинку, яка була спалена в ХІІІ столітті.

6. Стіна царя Соломона
В Першій книзі Царств говориться, що цар Соломон побудував навколо Єрусалиму стіну. На початку 2010 року видатний археолог Ейлат Мазар заявив про те, що цю стіну віднайшли разом з іншими оборонними спорудами, котрі датувалися епохою Соломона, а саме ХХ століттям до нашої ери. Стіна була 70 метрів довжиною та 6 метрів висотою, простягалася приблизно там, де була межа Єрусалиму. Команда Мазара розкопала частину інших оборонних споруд в цьому районі, в тому числі сторожову вишку.

7. Мідні копальні
Згідно Біблії, цар Давид воював з ідумеянами. Багато вчених вважає, що біблійний конфлікт був перебільшений, тому що Ідумея та стародавній Ізраїль (чи Юдея) не були достатньо розвинені, щоби зібрати великі армії для війни. В 1997 році археологи, які вивчали територію Ідумеї, знайшли докази досить розвиненої спільноти, основним заняття котрої стало добування міді на накопичення військової потужності. Виявилося, що в даному регіоні були десятки мідних копалень. На основі віднайденої кераміки в цих копальнях, було встановлено, що вона активно використовувалася в часи царя Соломона. Це і надає правдивості Книзі Буття, в якій описується, що царі Ідумеї раніше володіли Ізраїлем.

8. Стіна Неємії
Ми вже згадували про стіну Соломона, яка була побудована навколо Єрусалиму. В історії цього міста були досить бурхливі та тривожні часи, тому ця стіна багаторазово перебудовувалася, про це також задує Біблія. В VІ столітті до нашої ери Вавилон завоював Ідумею, а євреї були відправлені у вигнання. Пізніше Персія перемогла Вавилон та дозволила євреям повернутися в Єрусалим. В книзі Неємії говориться про те, як Неємія зібрав євреїв, щоби відбудувати стіни та ворота Єрусалиму. Вони це зробили всього за 52 дні. В 2007 році Ейлат Мазар заявив, що його команда віднайшла п’ятиметрову в ширину стіну Неємії під час своїх розкопок.

9. Цитадель Весни
В часі майже 20-літніх розкопок в місті Давида, археологи 2014 року знайшли «Цитадель Весни», масивну фортецю ХVІІІ століття до нашої ери, яка захищала Гіхон від завойовників в стародавні часи. Стіни вежі були 7 метрів у товщину, а до джерела Гіхон вів укріплений прохід.

10. Рідне місто Голіафа
Хоча ніхто не знайшов величезного черепа з раною від каменя із пращі, археологи вважають, що саме вони знайшли рідне місто Голіафа – Геф між Ашкелоном та Єрусалимом. В часи розкопок Гефи археологи знайшли 3000-літній рогатий кам’яний вівтар у відмінному стані. Він був схожим на ті, котрі були описані в книгах Царств та Виході. Проте, вівтар филистимлян має два роги, в той час, коли біблійні вівтарі – чотири, тому археологи не дійшли до одностайної згоди відносно цього вівтаря. Филистимляни – народ, який проживав навколо Гефи протягом Х-ІХ століть до нашої ери, в часи епохи Давида та Соломона. Аспекти цієї культури були досить точно описані в Біблії.

http://nash-mir.uol.ua/text/13650496/10-intriguyushchih-dokazatelstv-togo-chto-bibleyskie-istorii-imeli-pod-soboy-realnye-osnovaniya/

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *