Гріхи проти четвертої Божої заповіді

Share
Що робити, а чого уникати, щоб виконати четверту Божу заповідь?

Гріхом проти четвертої Божої заповіді є неповага, зневажливе ставлення до батьків та опікунів. На загал, батьки з любов’ю та безкорисливо віддають значну частину свого життя задля опіки, виховання, зростання дітей.

Стосунки між людьми, а особливо найближчими, сповнені різних ситуацій та емоцій: і позитивних, і негативних. Можемо допуститися помилок, особливо у моменти напруги, суперечки, несправедливого ставлення, образи. Коли минуть емоції, потрібно переосмислити конфлікти, простити і попросити пробачення, щоб відновити у сім’ї взаємну любов.

Також гріхом є неповага, зловживання чи використання одного члена сім’ї іншим. Стосунки між братами та сестрами повинні базуватися на взаємній любові й повазі, що є умовою гармонії та святості сім’ї.

Одружуючись, чоловік і жінка стають відповідальними за створення сімейного затишку і середовища взаємної любові, любові до Бога та до інших людей. Гріхом є занедбання батьками своїх обов’язків. Отримуючи дар батьківства, батьки відповідають за належне і гідне ставлення до своїх дітей як до людей і дітей Божих, за їх всебічний розвиток на шляху до фізичної, емоційної, інтелектуальної, соціальної та духовної зрілості. Душа і серце дитини є надзвичайно чутливими й ніжними, потребують безперервної любові, знаками якої є присутність батьків або опікунів, їх готовність присвятити дитині свій час, уважно ставитися до її самовираження.

З повагою, шанобливо маємо ставитися до тих, хто провадить нас у житті — родичів, хресних батьків, вихователів, вчителів, духівників, наставників, як і загалом до співгромадян країни, в якій живемо. Маємо шанувати та зберігати культурні і духовні надбання попередніх поколінь, нашого народу і всього людства, це є запорукою побудови здорового й послідовного суспільства.

За книгою: Божі заповіді та Євангельські блаженства (Катехуменат і катехизація дорослих у УГКЦ).

Фото ілюстративне: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.