Чи любимо ми Святого Миколая?

Share

В Євангелії від Матея ми читаємо такі слова: «Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі» (Мт. 5:16). Це ж саме відноситься і до святості, бо святість – це світло, котре освітлює світ. Говорячи про Святого Миколая, ми бачимо виняткову його душевну красу. Пам’ять цього святого ми вшановуємо два рази на рік, і мало того, щочетверга Служба присвячена цьому святому.

Проте останнім часом помічаємо, що у вшанування цього Святого підмішується певна доля клоунади.

В переддень пам’яті цього Святого спробуймо роздумати як ми його вшановуємо, а в тім роздумаймо, як ми ставимося до святих.

Апостол Павло до Коринтян писав такі слова: «Отож благаю вас: Будьте моїми послідовниками» (І Кор.4:16). Це не просто звернення до християн міста Коринту, це духовний закон: людина, дивлячись на життя, на святість інших вчиться та росте сама. Чого вчить нас Святий Миколай? Найперше, що приходить на думку – це його добрі справи, мало того, про його добрі справи ніхто не знав за його життя. Правилом життя цього Святителя було: добром є те, що чиниться в тайні.

Як поступаємо ми? Вчинивши якийсь непомітний, найменший добрий вчинок ми трубимо перед собою, або як модно зараз говорити – піаримося.

Звичайно, що свято Миколая – це дитяче свято, свято, в якому збуваються дитячі мрії, але чи не слід і сюди внести Євангельський дух? В цей день діти одержують різноманітні гостинці, подарунки, увагу, але чи не слід і дітей привчати, що Миколая вони будуть любити тоді, коли вони будуть наслідувати його життя: коли допоможуть своїм товаришам у навчанні, коли поділяться канапкою із своїм однокласником. Чи не слід нам дітей привчати до того, щоби вони думали і про інших, а не тільки про себе. Віддавати можна не тільки гроші, але і свій час, свої знання, свою молитву. Це під силу робити як дорослим, так і дітям.

Вже стало традицією, що за кілька тижнів перед цим святом діти пишуть «Листи до Святого Миколая». І що ми бачимо? З кожним роком апетити дітей все зростають і зростають. Вони просять не просто про якійсь навушники, але просять про реальну дорогу модель, вони не просто просять про якийсь телефон, але просять про останню модель, я вже мовчу про бренди. Пам’ять Святого Миколая зводиться до такого собі веселого, доброго дідуся із мішком, який виконує забаганки дітвори, приносить подарунки. І я тут бачу досить велику загрозу: затирається образ Святителя Миколая.

В життєписі цього Святого є цікавий факт, що він вдарив Арія. А це означає, що Святий Миколай не призначений тільки для того, щоби розносити подарунки та очолювати бюро забаганок. Він, найперше, пильнує про збереження Істини. Чи не слід нам над цим задуматися, якщо і ми не хочемо на своєму обличчі відчути руку Святителя Миколая?

Господь говорить, щоби ми наслідували Святих ділами любові.

Зима продовжується, ось і наблизилося свято Миколая. Ми очікуємо на Різдво, але от як ми готуємося до цих свят, і як будемо їх святкувати, то питання залишається відкритим.

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.