Думки на порозі свята Богоявлення

Share

Євангелист Марко переносить нас на берег річки Йордану де ми бачимо святого Івана Хрестителя: «…одягнений був в одежу з верблюжого волосу й носив ремінний пояс на своїх бедрах» (Мр. 1:6). Навколо нього зібралося досить багато людей із Єрусалиму, Юдеї, Йорданської країни.

Закінчилося хрещення Спасителя: очі всіх звернені на Сина людського, котрий виходять із води. Люди більше нічого не хочуть бачити. Проте нам потрібно зупинити свій погляд на тому, що не всі можуть побачити: на відкрите небо, голуба, який сходить та голос, який промовляє: «Ти єси Син мій любий, у тобі – моє уподобання» (Мр. 1:11). Ми побачили це дивне видіння: на річці Йордані з’явилася Пресвята Трійця.

В Біблії ми знаходимо досить багато згадок про Пресвяту Трійцю, як в Старому, так і в Новому Завітах. Бог Отець любить Бога Сина, Бог Син любить Бога Отця, Отець і Син перебувають в любові Святого Духа. Всі три Особи Пресвятої Трійці перебувають у взаємній любові. І до такої любові та єдності нас закликає Господь: «… щоб ви були одно так само, як і ми одно» (Ів. 17:22).

Через Святого Духа ми стаємо причасниками цієї Божественної любові: «… любов Бога влита в серця наші Святим Духом, що нам даний» (Рим. 5:5). «Бо його Божа сила дала нам усе до життя та побожності, завдяки спізнанню того, хто нас покликав своєю славою та силою! Завдяки їм нам були даровані цінні й превеликі обітниці, щоб ними ви стали учасниками Божої природи, уникнувши зіпсуття, яке пожадливістю розповсюдилось у світі» (ІІ Пет. 1:3-4).

Іван Хреститель стає свідком цієї дивовижної тайни Богоявлення в день Хрещення Господа. Іван хрестив народ хрещенням покаяння. Христос, Божественний Пастир, бачачи безмежність людських гріхів, кладе Свою голову під руку Хрестителя, щоби розпочати очищення гріховного людського роду. Цар Вселеної хреститься від раба. Творець океанів та вод потребує хрещення у воді. Той, Хто Своєю рукою тримає все створене, схиляє Свою голову під руку Предтечі. І це все заради нас, людей. Бог применшується заради всіх людей. Ось, яка Христова любов. Ось в чому закон, в чому правда цієї любові.

Сам Бог Отець проголошує із неба: «Ти єси Син мій любий, у тобі – моє уподобання» (Мр. 1:11), а Дух Святий сходить у виді голуба. Істинний Син Божий, повнота Святого Духа, упокорюється, навчаючи всіх нас цьому смиренню. Нам потрібно тільки піти, щоби побачити Христа Спасителя, який хреститься від Предтечі в Йорданських ріках, піти, щоб зустрітися з Ним.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.