Головний ворог християнства

Share

Хто ж насправді є головним ворогом Церкви та християнства?

Найперше, що спадає на думку – це переслідування та гоніння. Мільйони людей померли за Христа: починаючи від Нерона, Декія, Діоклетіана, проте і в наш час кожного дня мільйони християн живуть у страху стати жертвою насилля чи переслідування зі сторони радикальних груп та терористів. Не дивлячись ні на що, протягом багатьох століть мученики стають, ніби зернами християнства, а їхня кров, як живильна вода, скроплює християнську землю, наповнюючи її силою Божої благодаті та безсмертям жертовної любові.

Переглядаючи історію, розуміємо, що переслідування та гоніння тільки укріплювали в людей віру у Христа. Вони помирали, наповнюючи рай святими, відкриваючи істинну природу людства та укріплюючи історію Христового хреста. Отже, як бачимо, зовсім не гоніння та переслідування стають головними ворогами християнства.

Хтось може сказати, що, можливо, матеріальний та політичний чинники – найбільший ворог християнства. Ця спрага необмеженої влади створила «державну Церкву», церковні імперії, військові ордени, які вбивали людей заради Христа, страшні тортури та суди, які проголошували смертні вироки. Церковний колоніалізм породив хрестові походи проти людей – носіїв образу Божого, створював різноманітні собори на Заході, але внаслідок цього всього тільки втратив мільйони християн, роздувши ненависть між братами заради єдності без любові та істини. Проте християни пережили та продовжували укріплятися у Христі.

Хтось скаже, що єресі – головний ворог християнства. Єресь, як відхилення, слабкість, компроміс, помилка завжди ставала небезпечною у справі спасіння людей. Всі єресі були засуджені Вселенськими Соборами, святими отцями, деякі з них просто зникли, інші – ослабли. Самі єресі зуміли утвердити віру та об’єднати народ навколо Христа – Голови Церкви.

Можливо, комунізм – найбільший ворог християнства. Він знищив мільйони людей, прагнув вбити християнське прагнення до єдності та любові, відняти шлях до вічності у цілої нації. Хоча, не зважаючи на 70-літнє переслідування та знущання, від нього не залишилося і сліду. Комунізм перетворився на страшний сон людства.

Тоді, хто х справжній ворог Церкви та християнства? Найбільшим ворогом стає секуляризована релігія, розчинення християнських цінностей в людському задоволенню та прагненню. Християнська традиція підтримується підсвідомо, але немає розуміння в її спасительній сутності, різноманітні забобони, які ніби беруть свій початок із нашої віри, закам’янілість людських сердець, брак любові один до одного, а вкінці людська байдужість. Це стає найбільшим ворогом для християн. Ми забуваємо, що справжня віра народжується через молитву, очищується сльозами, відчувається в безконечній тузі за раєм, переживається кожну хвилину та підтримується Євхаристійним Богом.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *