Марія Єгипетська: здобуття свободи

Share

З року в рік, під час Великого посту, наша Церква пригадує нам історію життя преподобної Марії Єгипетської. Чому саме вона, блудниця, яка з 12 років провадила розпусне життя? Її життя – це надзвичайне щире покаяння та розкаяння із гріхів. Ми неодноразово читали про те, як вона вирішила відправитися в Єрусалим на свято Воздвиження Чесного Господнього Хреста. Проте божественна сила не дозволила їй переступити поріг Церкви. Усвідомивши гріховність свого життя, вона благає допомоги в Пречистої Богоматері, обіцяючи направити своє життя. І тільки тоді вона входить в Храм, щоби поклонитися святиням. З цього часу її життя кардинально змінюється: вона провадить його в молитві та пості, прохаючи Господа простити її великі гріхи. Через багато років самотності в пустині її зустрічає монах Зосима, який і передав нам відомості із життя цієї дивовижної святої.

Так через століття, через відстані ми отримуємо послання її життя. Преподобна Марія Єгипетська подає нам приклад надії. Адже в Марії було теперішнє, яке її влаштовувало до пори й до часу, проте майбутнього у неї зовсім не було. Було тільки таке майбутнє, про яке не хочеться і говорити. Вона усвідомлювала, що досить швидко її краса змарніє, тоді вона залишиться одна, погорджена та відкинена всіма. І ось, навернена до Бога, Марія отримує надію, що не тільки її теперішнє життя буде наповнене гідністю та сенсом, але, найголовніше, попереду, в далекому майбутньому, її очікує Вічне Життя.

Історія життя преподобної Марії Єгипетської дарує нам із вами шанс здобути та відновити людську гідність. Її життя вчить нас не втрачати надії і дальше шукати справжню Божу любов. На жаль, нас оточують люди, котрі далекі від молитви та покаяння, котрі вважають, що людина приходить до Бога тільки через свою безвихідь та відчай. Звичайно, що Господь приймає кожного, навіть і того, хто прийшов до Нього, тому що просто немає дальше куди іти. В подальшому кожна людина побачить Істинне Світло, зрозуміє, що перед нею відкрилося справжнє щастя, задля якого можна відректися від усього.

Історія життя преподобної Марії показує нам приклад здобуття свободи. Господь не відвертається від грішної блудниці, а, навпаки, простягає їй Свою руку допомоги.  І відтоді життя її перемінилося, повернулося в інше русло. Господь відкриває перед нею можливість стати святою і вона приймає цей великий дарунок від Нього. Господь прославив її великий приклад покаяння на віки, а наша Церква пригадує нам із вами, що вже час повернутися до Бога, час струсити із себе ярмо гріхів, час впасти на коліна перед Богом, прохаючи покаяння та прощення.

Марія Єгипетська впала в глибоку яму розпусти, проте вона вчить нас, що, якою б глибокою не була наша із вами яма, нам не слід її продовжувати рити дальше, нам потрібно втриматися, щоби не скотитися до самого дна, прохаючи про допомогу Бога. Святе Письмо також навчає нас: «Хіба ж як хтось упаде, то не встане? Або як зіб’ється з дороги, то не повернеться?» (Єрем. 8:4).

В ці дні Великого посту ми маємо шанс повернути своє життя в інше русло, ми можемо залишити свої гріхи та навернутися до Бога. Тож не гаймо часу, який так швидко пролітає. Не відкладаймо покаяння на потім, яке може так і не наступити.

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.